Автомат чи напівавтомат: яку пральну машину вибрати

Усі сучасні пральні можна розділити на дві основні категорії: моделі автоматичного та напівавтоматичного типу. Кожен із варіантів має свої переваги та недоліки, тому ідеальний для купівлі в різних ситуаціях. Про особливості різних типів побутової техніки та актуальність їх придбання розповідаємо у статті.

poltavska-khvilia_xcwi/yI9ORnsIg.jpeg

Напівавтоматичні пральні машини

Пралки категорії «напівавтомат» на вигляд як бак вертикального типу з активатором для обертання завантаженої білизни на дні барабана. Вода в них заливається користувачем: холодна (якщо в конструкції є вбудовані ТЕНи) або нагріта заздалегідь до необхідної температури. Залежно від моделі, така техніка може справлятися тільки з пранням або проводити полоскання й віджимання (в окремому баку з внутрішньою центрифугою). Користувачі вирішують купити пральні машини-напівавтомат у Києві через такі переваги:

 1. можливість експлуатації без підключення до центрального водопроводу, наприклад, у сільській місцевості чи на літній кухні;
 2. проста конструкція, яка рідко ламається та дешево ремонтується;
 3. мінімальні розміри, що важливо для малогабаритних приміщень;
 4. вартість у 3–4 рази менша, ніж у моделей автоматичного типу;
 5. економічна витрата електроенергії та води.

До мінусів напівавтоматичних моделей належать:

 1. активна залученість користувача до робочого процесу;
 2. обмежена кількість функціональних можливостей;
 3. посереднє видалення плям, що в'їлися.

Напівавтоматичні пральні машини зазвичай купують як додаткові, коли обмежені фінанси або в приміщенні неможливо виділити окрему водопровідну лінію для підключення побутової техніки.

Автоматичні пральні машини

Машинка-автомат має складну конструкцію, великий вибір робочих програм і найбільш популярна у будинках та квартирах. Такі моделі виконують повний цикл самостійно: прання, полоскання, віджимання, а іноді й сушіння. Користувачеві достатньо завантажити білизну в барабан і вибрати відповідний режим. До переваг автоматичних пралень належать:

 1. можливість підібрати відповідну програму залежно від типу одягу — наприклад, для бавовни, дитячих речей, спортивної форми;
 2. мінімальна залученість власника до робочого процесу;
 3. якісне видалення навіть стійких забруднень;
 4. системи самостійного очищення та самодіагностики;
 5. різні за тривалістю та інтенсивністю режими;
 6. різноманітність моделей на українському ринку на будь-який бюджет.

Недоліками машинок типу автомат є вища ціна, висока витрата електроенергії, чималі габарити (особливо в пристроях із фронтальним завантаженням), необхідність виділення окремої водопровідної лінії. Однак через безперечну зручність автоматичні пральні набагато частіше купують для домашнього використання, ніж моделі напівавтоматичного типу.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар