Автоцивілка і каско: чим відрізняються та яку страховку обрати водієві у 2023 році

Автоцивілка і каско — це найпопулярніші види страхування автомобілів. Що вони покривають та яке страхування та в якому разі краще обрати? Розглянемо детальніше кожен вид страхування та що обов’язково потрібно обрати водієві.

poltavska-khvilia_xcwi/jXLM1kyVg.jpeg

Автоцивілка: що це і кому варто оформлювати

Автоцивілка, або ОСЦПВ (Обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності) — це вид страхування, який захищає водіїв від фінансових втрат, пов'язаних з аварією, яку спричинив безпосередньо власник страхування.

Це обов'язковий вид страхування в більшості країн світу, включаючи Україну. Автоцивілка оформлюється на рік, після цього її треба відновлювати.

За умовами автоцивілки, страхувальник зобов'язується виплачувати компенсацію за шкоду, завдану іншим учасникам дорожнього руху, якщо винуватець аварії є саме страхувальник. Розмір компенсації визначається в залежності від ступеня завданої шкоди, однак має певні обмеження: до 160 тисяч шкоди завданої майну потерпілого, та до 320 тисяч гривень за шкоду, завдану здоров’ю потерпілих у аварії.

Вартість страховки на машину в усіх страхових компаніях відносно однакова. Ціна полісу може відрізнятися лише в залежності від місця реєстрації авто (чим більше місто, тим дорожча страховка), типу автомобіля (страхування легкових авто та мотоциклів дешевше, вантажівок — дорожче, також окремо розраховується страхування причепу) та додаткових послуг (пряме врегулювання, франшиза, додаткове покриття).

Автоцивілка не покриває витрат на відновлення автомобіля водія-власника страховки, який спричинив аварію. Для таких випадків можуть бути укладені додаткові договори страхування, наприклад, каско.

Каско: коли варто оформлювати

Каско — це добровільний вид страхування, який покриває витрати на відновлення автомобіля внаслідок різних факторів, таких як аварія, крадіжка, пожежа, атмосферні явища, та інші.

На відміну від автоцивілки, каско покриває витрати на ремонт автомобіля саме власника страхування незалежно від того, хто був винуватцем ДТП. Окрім того, каско може включати різні додаткові опції, такі як страхування скла, відшкодування витрат на оренду автомобіля під час ремонту, та інші.

Вартість каско залежить від ряду факторів, таких як вік автомобіля, його технічний стан, місце реєстрації, стаж водія та інші. Крім того, каско є добровільним видом страхування, тому власники автомобілів можуть вирішувати, чи хочуть вони оформити таке страхування, або обмежитись обов'язковим страхуванням автоцивілки.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар