Автоцивілка, її особливості та призначення

Закон України передбачає, що кожен власник транспортного засобу повинен щорічно купувати поліс ОСЦПВ. Це обов’язковий вид страхування, за відсутності якого водієві доведеться сплатити штраф. Він працює завжди на користь того, хто його купує, адже дає можливість уникнути зайвих витрат у разі потрапляння в ДТПА. Якщо водія визнають потерпілим, він отримає грошову компенсацію.

Навіть якщо власник ОСЦПВ виявиться винним в аварії, йому не доведеться платити за ремонт постраждалого авто й лікування повністю зі свого кармана. Крім того, за умови наявності поліса в тому разі, коли потерпілих немає та усі учасники дорожньо-транспортної пригоди дійшли згоди між собою, можна укласти Європротокол без виклику поліції на місце.

poltavska-khvilia_xcwi/g7EbKnBVR.jpeg

Цей документ передбачає виплату коштів одній чи кільком особам, які є постраждалими в ДТП, тобто не винними в її скоєнні. Він має бути у кожного власника машини, адже ніколи точно не можна передбачити ситуацію на дорозі. Автоцивілка, ціна якої залежить від марки й моделі, віку, місця реєстрації транспортного засобу та інших факторів, має певні обмеження щодо суми відшкодування збитків.

За матеріальні втрати, зокрема ремонт автомобіля власника, якого визнано потерпілим, страхова заплатить до 130 тис. грн, а максимальний розмір компенсації за шкоду життю та здоров’ю – 320 тисяч гривень. Виплатами займається страхова компанія, де водій машини придбав поліс ОСЦПВ. Винуватець ДТП, навіть якщо він застрахований, не отримає нічого, але йому не доведеться платити повну суму компенсації витрат другій стороні.

Законодавство визначає відсутність у власника авто чинної автоцивілки як адміністративне правопорушення. Якщо такого водія виявить поліція, йому доведеться сплатити штраф. Варто зазначити, що стаття визначає лише розмір цієї суми, але кількість не обмежує. Тому може вийти так, що за день кілька патрульних перевірять наявність страховки, до того ж кожен із них вимагатиме сплатити штраф, тоді загальні витрати зростуть.

poltavska-khvilia_xcwi/28LbK7BVg.jpeg

Деякі категорії громадян мають право пересуватися на авто за кермом чи поруч з особою, яка його супроводжує, без чинного поліса. Закон чітко визначає їх перелік. Це учасники бойових дій, люди, що мають інвалідність першої групи або набуту внаслідок війни, постраждалі учасники Революції гідності. Якщо такий водій стає винуватцем аварії, за нього збитки сплачує МТСБУ.

Знижка 50% на придбання поліса діє для:

  • учасників бойових дій;
  • людей із другою групою інвалідності;
  • чорнобильців (I, II група);
  • пенсіонерів.

Орієнтовану ціну страховки можна розрахувати за допомогою онлайн-калькулятора.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар