«Бачу сєпара»: під Полтавою провели військові навчання для журналістів. ФОТОРЕПОРТАЖ
11 лютого на полігоні під Полтавою відбувся військовий вишкіл для цивільних. Навчали правил поводження зі зброєю, базових правил стрільби та першої невідкладної домедичної допомоги. Як усе було, про що розповідали та яка атмосфера панувала на стрільбищі — читайте у нашому репортажі.
Дорога з Полтави зайняла 40 хвилин, половина — лісовою розбитою стежкою. Врешті, близько двох десятків журналістів висадилися біля заміського тиру «Сапсан». Нас зустріли звуки пострілів та великий пес із чорною блискучою шерстю.
Журналістів об'єднали в дві групи. Наша команда спершу вирушила вивчати будову автомата та загальні правила поводження зі зброєю.
Колеги по черзі тримають автомат і намагаються поцілити в уявного ворога.
«Бачу сєпара», — жартує один із журналістів.
Перемішуючи ногами сніг із багнюкою, беру автомат. З повним магазином він важить близько чотирьох кілограмів, тому трохи перехиляє мене вперед.
Наступний крок — навчитись правильно споряджати магазин. Одна з журналісток жертвує під патрони свою шапку, і ми по черзі намагаємося набивати магазин набоями. Коли хтось «тупить», ветеран російсько-української війни Тарас Лелюх, який проводить інструктаж — повторює:
«За хвилину вас можуть вбити 50 разів. Правильно споряджати автомат — це половина успіху. Можна навчитися стріляти, але не вміти заряджати. І тоді стріляти буде нічим».
Крім цього, ми вивчили ще одне правило: «Наводь ствол туди, куди хочеш влучити».
Коли почав накрапати дощ, наша група перемістилась до намету поблизу. Тут уже чекав інструктор із тактичної медицини в умовах бойових дій, лікар-хірург першої міської лікарні у Полтаві Кирило Орлов. На столі перед нами лежить аптечка, турнікети, основні препарати, які можуть бути корисними в екстрених ситуаціях.
Журналістам роздають гарячий солодкий чай. Напій, що парує, через п'ять хвилин стає холодним. Тим часом ми старанно накладаємо одне одному турнікети, вивчаємо вміст аптечки та основні правила надання допомоги на полі бою.
З настанням сутінок, обидві групи вишиковуються в чергу біля невеликого приміщення. Звуки пострілів стали гучнішими. Всередині ми нарешті будемо стріляти.
Охочим роздають спеціальні навушники, а ті, кому не вистачило, просто закривають вуха руками. Доходить черга і до «Полтавської хвилі».
«Не поспішай, прицілюйся», — говорить інструктор.
Вперше в житті беру до рук автомат і роблю п'ять пострілів. Три попадання.
Керівник громадської спілки «Базука» Тарас Лелюх говорить: щоб людина була повністю готова до екстрених ситуацій, вистачить три вишколи по дві години. Безоплатні навчання у Полтаві проводять різні організації: «Вороскол», «Єдність і братерство», Нацкорпус.
За словами Тараса Лелюха, подібні вишколи відбуваються щодня і за минулий тиждень їх пройшли понад 400 цивільних осіб.
«Приходять люди здебільшого віком 33-38 років, які мають дітей, роботу або бізнес і хочуть їх захистити», — каже Тарас Лелюх.
«Полтавська хвиля» переконана, що отримані навички допоможуть не тільки в умовах повномасштабної агресії та бойових дій, а й у цивільному житті. Адже якщо людина знає, що робити, вона зможе відкинути паніку та принести суспільству значно більше користі.
Хоча за пів дня на полігоні до звуків пострілів звикнути так і не вдалось.
Охочі пройти вишкіл можуть дізнатися деталі та записатися за номером: 099215014.
Фото Станіслава Пантелея
Відео: Іван Козаченко
Монтаж: Денис Шевченко
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.