«Били прикладами, стріляли біля вуха, залякували»: військові зі Зміїного розповіли про життя у російському полоні

Українські військовослужбовці з острова Зміїний, яких на буксирі доправили до Севастополя, розповіли про негуманне поводження з ними з боку російської сторони. Їх тримали у полі, в ямі, в гаражі. Періодично виводили по одному: били прикладами, стріляли біля вуха, залякували.

poltavska-khvilia_xcwi/JWBwWCyng.jpeg

Про це розповіла Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

Хлопців з острова Зміїний місцеві репортери почали використовувати з метою пропаганди, розповідаючи про гуманну російську владу, яка організувала доставку полонених додому, пише Денісова.

Натомість військовополонених вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметовому містечку, де вони жили при температурі повітря -20. Унаслідок цього у багатьох хлопців відмороження кінцівок. До них ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку.

«Такі дії з боку рф є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, в якій наголошується на гуманному поводженні з військовополоненими. Крім того, військовополонені завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки», — повідомила Денісова.

Окрім цього, за словами Уповноваженої з прав людини, подекуди по декілька днів українців морили голодом.

«Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України», — зауважила Денісова.

Нагадаємо, що в інформаційному потоці, важливо не розпорошуватись на сотні джерел, аби зберігати спокій. Ми замість вас моніторимо всі офіційні джерела та оперативно збираємо в одному місці всю найсвіжішу та перевірену інформацію:

Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар