Біля полтавської аграрної академії планують оновити 50-метровий мурал

У Полтаві планують оновити п'ятдесятиметровий графіті-меморіал загиблим за волю України, який розташований на стіні Полтавського аграрного університету.

poltavska-khvilia_xcwi/8A4fiJj7g.jpeg

Про це повідомляє інтернет-видання «Полтавщина».

Над оновленням меморіалу паралельно працюють різні художники. Перший з них, автор оригінальної роботи Дмитро Білокінь, отримав дозвіл на оновлення свого ж графіті ще 12 травня. Ще два полтавських митці — Антон Кравченко та Олександр Фастовець — звернулися за дозволом до керівництва Полтавського державного аграрного університету пізніше, але також його отримали.

За планом Кравченка та Фастовця, новий мурал має бути не за старим ескізом, але на ту ж тематику.

«Залишаться щит і ті полички, на які можна покласти квіти. А сам малюнок буде більш добрий. Тема 2014 року залишиться, але не буде викликати вже такий сум. Там будуть вірші Шевченка», — розповів «Полтавщині» Антон Кравченко. Щоби створити новий графіті-меморіал, художники хочуть зняти тинькування разом із попереднім зображенням, від якого вже відпали окремі шматки.

Потім оновлять стіну і нанесуть малюнок. За їх підрахунком, на це необхідно 78 тисяч грн, з яких тільки 50 тисяч підуть лише на ремонт. Таких коштів художники не мають і сподівалися отримати допомогу від місцевого самоврядування. Охочі допомогти можуть перерахувати будь-яку суму за посиланням.

У той же час Дмитро Білокінь стверджує, що стіна, на яку наносили графіті, дуже неоднорідна і стара. Тому шматки малюнку постійно відлітали й відлітатимуть. Він вирішив творити без тинькування. Але, через те, що цегла і шви криві (навіть якщо їх розшивати й вирівнювати), це накладає обмеження на малюнок. Це дозволить якісно зобразити обличчя, вії, очі та інші дрібні деталі. Саме тому Білокінь хоче створити на місця старого муралу абстракцію з історичними мотивами.

Нагадаємо, у Кременчуці чоловік вдарив жінку ножем.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар