Черемха та чорний горіх — 13 видів дерев заборонили саджати в лісах Полтавщини

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець підписав наказ № 695/39751, яким затвердив перелік чужорідних видів дерев, заборонених для створення або відтворенні лісів та полезахисних смуг.

poltavska-khvilia_xcwi/jPv9xQyVR.jpeg

Про це 5 травня повідомила пресслужба відомства.

Під часткову заборону потрапили 13 видів: айлант найвищий, аралія маньчжурська, в’яз низький, гледичія колюча, горіх чорний, дуб червоний, каркас західний, клен ясенелистий, маслинка вузьколиста, павловнія (види та гібриди), робінія звичайна, черемха пізня, ясен пенсільванський.

Дерева з переліку, які вже висадили, вирубувати не будуть.

Чужорідні види дерев здатні змінити або знищити цілі екосистеми. У своїх екосистемах вони мають природних «ворогів», але на нових територіях інвазійні види швидко розмножуються, захоплюють простір та витісняють місцеві види із природних ландшафтів.

«Три мільйони гектарів лісів в Україні постраждали через російську агресію та потребують відновлення. Затвердження Переліку інвазійних видів – це історичний природоохоронний крок, який дозволить відновити в Україні стійкі до кліматичних змін ліси з високими захисними властивостями та без агресивних видів-чужинців», – зазначив Стрілець.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар