Черги, гарячий чай і юрми дітей: як Полтава переживає блекаут (фото)

Пункти незламності в Полтаві почали розгортати 23 листопада. На ранок наступного дня, коли заряд телефону в багатьох полтавців почав стрімко наближатися до нуля, біля них утворилися черги.

«Полтавська хвиля» побувала в одному з тих, що розташований біля ЦНАПу.

Перше, що впадає в очі, довжелезні черги до входу в шатро. Тут чергують рятувальники та поліція. Серед охочих зарядити телефон — підлітки, люди поважного віку, чоловіки та жінки.

Любов Яківна стоїть у черзі вже 30 хвилин, щоб зарядити телефон.

«У мене ж Київстар, слава богу змогла до мами додзвонитися в Решетилівку, то задоволена. Ось заряджу телефон і ще спробую подзвонити», — каже жінка.
Любов Яківна

У кінці черги на свою можливість зарядити гаджети чекає Яна з друзями. Підлітки зізнаються, хоча щойно прийшли — вже змерзли.

Яна
«Ми розуміємо, що так треба, а з іншого боку — важко. Просто у нас люди дуже звикли до інтернету. Ну поки світла не було, грали вдома в лото», — розповідає дівчина.

Всередині намету не менш людно, ніж ззовні. Сидячих місць на всіх не вистачає, однак люди не скаржаться. Звідусіль лунає: «Кому зарядити телефон? Вільна зарядка! Хто хоче чаю?»

Наразі тут стоїть три генератори. Потік людей великий, після двох тисяч рятувальники вже перестали рахувати. На цьому пункті можна отримати інформацію про інші пункти, воду, чай, печиво і цукерки для дітей. Під'єднатися до інтернету на цьому пункті поки що не можна через перебої.

Пані Рая прийшла нещодавно, каже, просто пощастило швидко потрапити всередину.

Рая
«Зранку йшла в лікарню, побачила тут купу людей і вирішила спробувати свою удачу. Тільки підійшла і відразу кажуть давай-давай телефон. До рідних ні вчора, ні сьогодні не додзвонилася. Світла нема, води нема, погано», — ділиться переживаннями жінка.

Поблизу неї сидить Людмила, якій пощастило менше — жінці довелося стояти в черзі годину, щоб зарядити павербанк.

Пані Людмила
«Як кажуть, куди люди, туди і я. Дома нічого робить, то вирішила прийти, хоч на людей подивитися і то веселіше. Зв'язок поганий, інтернету немає», — говорить жінка.

Для тих, хто прийшов з дітьми, відкрили перший поверх Дія.Центру. Тут значно тепліше ніж на вулиці, є подовжувачі, можна випити гарячого чаю. Довкола доволі шумно, лунає дитячий плач і крики.

Деяка малеча нудиться без гаджетів, інші — бігають довкола, збиваючи з ніг, катаються на самокатах або малюють в окремо відведеній зоні. Натомість дорослі гуртуються довкола подовжувачів, виставляючи стільці по колу.

Також тут стоїть дитячий стільчик, є можливість отримати дитячі суміші, якщо хтось не встиг купити. За словами рятувальників, одна мама вже годує дитину в дитячій кімнаті.

Помічниця начальника Головного управління ДСНС у Полтавській області Вікторія Кірілова говорить, що люди скаржаться на черги, але всі розуміють, що ми зараз у рівних умовах.

«Звісно, виникають суперечки, але ми зусиллями своїх психологів згладжуємо конфлікти», — каже Вікторія.

Поки що рятувальники поставили два таких пункти — біля ЦНАПу та поблизу Медакадемії. До вечора планують розгорнути ще два — на Леваді біля третьої пожежної частини та на вулиці Комарова, теж біля відділу ДСНС. Пункти працюватимуть цілодобово.

Нагадаємо, у Полтаві запустили сім котелень.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"