Чи є ризики продовольчої кризи на Полтавщині?

«Полтавська хвиля» поспілкувалася з очільником області та аграріям, щоб розібратися, чи існують передумови продовольчої кризи в Полтавській області і чи варто жителям заздалегідь робити запаси.

poltavska-khvilia_xcwi/6a9P7o6nR.jpeg

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін розповів, що на сьогодні не бачить передумов продовольчої кризи. За його словами, харчова безпека громадян не постраждає.

Менш оптимістичну думку висловив власник підприємства «Докучаєвські чорноземи» Михайло Кобченко.

«З початку вторгнення колосально нічого не змінилося. Я вважаю, що цьогоріч продовольчої кризи не буде, бо наразі є запаси. Але що нас чекає у 2023-2024 році — це велике питання», — сказав підприємець.

Комерційна директорка СТОВ «Світоч» Тетяна Кириченко зазначила, вся продукція, які виробляють аграрії, залишається в країні. Головне, щоб її переробляли.

«Стабільності чекати не доводиться, але ми зі свого боку не дозволимо дефіцит продовольства. Ясно, що зерно, яке раніше вирощували на експорт, тепер залишиться в країні. Головне, щоб була можливість працювати. Наприклад якщо порівняти співвідношення вартості солярки й тони ячменю, стає зрозуміло, що це нерентабельно. Але зараз всім несолодко, тому ніхто не страйкує, не скорочує працівників тощо», — розповіла Тетяна Кириченко.

За словами Дмитра Луніна, в аграрній сфері області наразі існує інша проблема — зберігається велика кількість зерна, яке не можуть вивезти і продати, бо не працюють порти. Тому аграрії недоотримають кошти за свій урожай минулих років.

На підприємстві «Світоч» знайшли вихід із цієї ситуації:

«Ми робимо тимчасове укриття для зерна. Це підходить для наших об'ємів виробництва», — повідомила комерційна директорка.

До того ж мораторій на вивезення з області борошна й зерна вже зняли.

Дмитро Лунін підсумував, що зараз не треба додатково заготовляти продукти, які можна використати для інших потреб. А от з опаленням ситуація інша.

«Всі знають, де ми раніше купували газ. Тепер ми використовуємо тільки свій газ і свою електроенергію. Тому можуть зменшуватися норми температури в помешканнях, може впроваджуватись економія. По всій країні в котельні, ТЕС влучають ракети й до цього теж треба бути готовими, адже ці ризики залишаються. Щоб допомогти населенню у таких ситуаціях, закладені кошти в обласних та місцевих бюджетах», — сказав начальник ОВА.

Зі свого боку додамо, що купувати обігрівачі та інші прилади, які допоможуть зігрітися взимку, варто вже зараз.

Стосовно інших галузей: легка і видобувна промисловість Полтавщини працює у повному обсязі. За словами Дмитра Луніна, ситуація контрольована.

Важка промисловість має певні проблеми, оскільки розірвані ланцюги як постачання, так і збуту через те, що порти не працюють, залізниця працює не на повну потужність (не вистачає вагонів). Тому ця галузь підлаштовується під наявні умови, і ситуація крок за кроком покращується.

Раніше ми писали, що Україна не може вивезти близько 100 млн тонн зерна через блокування портів окупантом.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар