Чи можуть втратити землю орендарі після відкриття ринку?

Із 1 липня 2021 року в Україні стане чинним закон про ринок землі, який дозволить купляти й продавати ділянки сільськогосподарського призначення.

Миттєві та глобальні зміни не відбудуться. Орендарі не залишаться без оброблюваних ними земель, адже на це є ціла низка причин.

Найголовніше – це те, що дія договору оренди не припиняється після продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення, якщо інше не передбачено самим договором.

Окрім цього, сам орендар має переважне право викупу. Воно затверджене законом, але можна для певності прописати цей пункт ще й у договорі оренди.

Якщо землевласник намірюється продати земельну ділянку, то має письмово попередити орендаря. У листі він з-поміж іншого зазначає ціну і умови продажу. Завдяки цьому, власник може продати ділянку третій особі, лише після офіційної відмови орендаря придбати її.

Без такої відмови земельну ділянку можуть відчужити лише у двох випадках: якщо власник подарує її комусь із близьких родичів або якщо ділянку стягне банк на погашення іпотеки.

Навіть якщо землю продаватимуть на аукціоні, переважне право зберігається за орендарем. Землевласник може продати ділянку іншій особі, лише якщо вона запропонує вищу ціну, яку орендар відмовиться платити.

Слідкувати за дотриманням переважного права будуть також нотаріуси.

Внесення землі до статутного капіталу без згоди орендаря неможливе.

Ще з рубрики: "Економіка"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар