Чи стала Україна вільною після вигнання нациських окупантів?
28 жовтня відзначають день вигнання нациських окупантів із України.
Чому вигнання, а не визволення? Все просто — за словами В. Вятровича, ексдиректора Інституту національної пам'яті:
«Термін «визволення» передбачає волю, свободу, а у 1944 році Україна не стала вільною. Із вигнанням нацистських окупантів Україна не отримала волі, а опинилася під іншим пануванням, результатом якого стали масові репресії та депортації, зокрема сотень тисяч українців, поляків та цілого кримськотатарського народу».
Тому, якщо після 28 жовтня 1944 року Україна не стала вільною державою, то термін «визволення» є некоректним.
Наслідки Другої світової війни для України
За підрахунками істориків, під час Другої Світової Війни на території України загинуло близько 5-7 млн цивільних та 4 млн військових. Понад два мільйони українців вивезли для примусової праці до Німеччини.
На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
У війні загинув кожен п’ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року уціліли тільки 3% із загальної кількості.
Тому 28 жовтня — це привід згадати тих, хто опинився у вирі війни: військових, цивільних, дітей, медиків, повстанців. Усіх, хто боровся за свою країну і хотів бачити її щасливою. Ми пам'ятаємо.
Слава Україні!
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.