Чи треба полтавцям отримувати дозвіл на генератор і платити екоподаток

Законодавство України явно не було готове до повномасштабного вторгнення і знищення 50% енергосистеми. Як наслідок наша держава стала країною генераторів, а довкола їх встановлення та використання ширяться нові й нові міфи. Зокрема виникла дискусія про необхідність сплачувати екоподаток. Чи дійсно це так? Нумо розбиратися.

poltavska-khvilia_xcwi/7OStUn5VR.jpeg

Перше, на що варто звернути увагу, дозвіл. Їх видача регулюється Постановою Кабміну від 13.03.2002 року. Отримувати дозволи повинні підприємства, установи, організації, які збираються використовувати генератор для своєї підприємницької діяльності. Йдеться зокрема про юридичних осіб: маленькі кав'ярні, СТО, майстрів, які винаймають приміщення для роботи (манікюрні салони, бровісти, візажисти) тощо.Дозвіл видають безплатно строком на один рік. Процедура його отримання може затягнутися щонайбільше на два місяці.

Далі нібито кожен, хто використовує генератор для роботи, згідно зі статтями 240-243 Податкового Кодексу мусить сплачувати екоподаток, навіть якщо генератор орендований. Це дійсно так, але лише за умови, якщо обсяг викиду вуглекислого газу (СО2) перевищить 500 тонн на рік, що еквівалентно 200 тоннам пального.

Про це йдеться у самому кодексі, а також на цьому наголосив очільник податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев:

«Чергова "зрада" скасовується! Не потрібно сплачувати екологічний податок з дизель-генераторів!.. Непрофесійне роз'яснення одного з регіональних управлінь ГУ ДПС відкликано», написав чиновник у своєму Telegram-каналі.
poltavska-khvilia_xcwi/XttMLnc4g.png

Це означає, що податкова служба віднесла генератори до стаціонарних джерел забруднення, однак платити податок за викид СО2 будуть лише ті підприємці, які перевищать вказану норму.

Для звичайних громадян, які купують генератори собі додому, момент екоподатку поки що не врегульований.

Однак варто зазначити, що статтею 78 Кодексу про Адмінпорушення передбачені штрафи за:

  • використання генератора без дозволу;
  • порушення вимог використання, вказаних у дозволі;
  • перевищення граничної норми викидів;

За це підприємцям доведеться сплатити від п'яти до восьми неоподаткованих мінімумів, тобто мінімальний штраф становить 6000 грн.

Нині всі вище перераховані закони та кодекси є чинними, адже в умовах воєнного стану до них не вносили жодних змін. Однак чи діятимуть вони на практиці, враховуючи кількість генераторів на вулицях міст і енергетичну ситуацію в країні, передбачити складно.

Нагадаємо, півмільйонний штраф за генератор — в раді пояснили кого можуть покарати.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар