Чи законно перевіряти COVID-сертифікати

Періодично у соцмережах з'являється інформація щодо того, що демонстрація COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. Автори дописів стверджують: ніхто не має права вимагати показати відповідний документ, оскільки це порушення прав громадян.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ України.

Багато хто починає сперечатися з правоохоронцями, екіпажем транспорту чи співробітниками громадських закладів з приводу вимоги пред’явити документ про вакцинацію.

«Відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає. Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон», – йдеться у роз’ясненні.

У МОЗ наголосили, перевіряти сертифікати не можуть у банках, АЗС, аптеках і ветеринарних магазинах та продвольчих магазинах на будь-якому рівні епіднебезпеки.

Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працюватимуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.

У вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19.

«Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів. У випадку, якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах. У першу чергу йдеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236», – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, що у Буковель пускатимуть тільки з сертифікатом

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар