Чим унікальний ботанічний заказник Гришкин ліс у Полтаві (відео)

Пушкарівський мікрорайон Полтави (колишні Половки) відомий Гришкиним лісом, що віднедавна вважається ботанічним заказником. Такий статус надали території, адже на ній можна знайти певні рідкісні рослини, наприклад, тюльпан дібровний, ведмежа цибуля та багато інших. Окрім того, цей ліс — залишок кленово-липової діброви, яка зберіглася попри забудову мікрорайону.

poltavska-khvilia_xcwi/O-4XgfqSg.jpeg

Заступник директора комунального підприємства «Декоративні культури» Максим Макуха пояснює, головне завдання заказників — це захист природи, збереження унікальних зелених насаджень та розбудова інфраструктури для відпочинку.

«Це є таким залишком липової діброви характерної для Полтавського регіону. Звичайно, що тут є великий антропогенний вплив, але видовий склад схожий з тим, який був колись. Тому це такий осередок відносно справжньої природи. Для міста важливо мати справжні природні насадження, а не лише штучні паркові», — коментує Макуха.

У лісі переважно зустрічаються клени й липи. Здебільшого ці дерева ростуть самостійно. Також у лісі трапляються різні червонокнижні рослини.

«Тобто для нашого регіону такі діброви є природніми. Це їхня ніша. Тому не можна сказати, що тут хтось щось садив. Тут вже така стала екосистема, яка самостійно відновлюється за рахунок насіння, яке висіюється», — каже заступник директора.

Детальніше про ботанічний заказник дивіться у відео.

Дивіться попередні відео:

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар