Чому стабілізатор потужності — незамінна річ у вашому домі
На ринку існує багато виробників стабілізаторів напруги: українських, китайських, турецьких, італійських тощо. Однак без сумніву варто підтримувати вітчизняного виробника, який може гарантувати широкий асортимент, високу надійність та тривалу безперебійну роботу. Численні моделі відрізняються типом регулювання, діапазоном роботи, точністю стабілізації й звичайно дизайном.
Типи українських стабілізаторів представлені в інтернет-магазині https://stabilizatori.com:
- Найпопулярніший — симісторний тип. Він відрізняється доволі широким діапазоном роботи, хорошою точністю стабілізації (від 1% до 6%), тихою роботою, швидкою реакцією на перепад 20 мілісекунд та відносно невеликою вартістю.
- Інверторні. Мають найширший діапазон роботи, точність стабілізації не більше 1%, тобто на виході будуть чисті 220 вольт. А також найнадійнішу “начинку” типу Hager і найшвидшу реакцію — менш ніж 1 мілісекунда. Але зазвичай фактично у два рази дорожчі за симісторні моделі.
- Релейні. Найдешевші, мають досить хороший діапазон роботи. Однак їхня механічна “начинка” впливає на швидкість реакції на перепади та має не такий тривалий термін служби.
Як правильно обрати стабілізатор напруги
Перед тим як купувати стабілізатор, краще проконсультуватись з експертами інтернет-магазину Stabilizatori.com. Фахівці рекомендують обирати пристрої регулювання із запасом по потужності, позаяк при падінні напруги потужність стабілізатора зменшується. Тобто він компенсує напругу внаслідок своєї потужності.
По типу підключення існують:
- Мережеві, які мають клемне підключення та встановлюються на вході в приміщення (будинок, квартиру, офіс).
- Розеточні, які мають звичайну вхідну 16-амперну вилку, а мають на корпусі одну або декілька розеток 220 вольтів.
По типу кріплення стабілізатори напруги існують навісні, підлогові, універсальні (підлогово-навісні) та переносні.
Для невеликих побутових пристроїв дуже зручно використовувати релейний або симісторний стабілізатор напруги настінного монтажу невеликої потужності — 300-500 Вт.
Для пральних машин рекомендують використовувати більш потужні стабілізатори близько 3 кВт. Зазвичай потужність побутового приладу вказується в паспорті або на бірці задньої панелі (не забувайте про запас 20-30%). Для будинку використовуються зазвичай моделі від 5 кВт.
Виробники стабілізаторів:
- Елекс;
- Укртехнологія;
- Quant;
- Volter;
- Мережик;
- LVT.