CNN: путін програє в Україні, зате «перемагає» на праймериз у США від республіканців

Видання CNN констатує: потенційні кандидати у президенти США від Республіканської партії з найвищим виборчим рейтингом – колишній президент Дональд Трамп і губернатор Флориди Рон ДеСантіс – чітко дають зрозуміти, що якщо вони потраплять до Білого дому, то «рятувальне коло» США зі зброєю та боєприпасами для України опиниться під загрозою, а війна може закінчитися на умовах путіна. Їхня позиція, пише видання, підкреслює зростання антипатії серед низових консерваторів до війни та того, як нинішній президент Джо Байден залучив Захід, щоб фінансувати опір Києва неспровокованому вторгненню росії.

poltavska-khvilia_xcwi/nPR-FYaVg.jpeg

Тому, вважають автори матеріалу, навіть якщо росія загрузла у своєму жорстокому наступі на Україну, то її президент володимир путін перемагає в іншому місці – на праймериз президентських виборів від Республіканської партії США.

«Смерть і руйнування мають закінчитися зараз!», — написав Трамп у відповідях на опитувальник журналістів про війну та участь США.

Раніше, нагадаємо, Трамп потрапив до скандалу через тези, що Україна могла б поступитися частиною своєї території, аби припинити війну.

ДеСантіс, відповідаючи на ті самі запитання, відповів ще більш недвозначним сигналом — що він зменшить допомогу США Україні, якщо виграє президентство.

«Ми не можемо віддавати перевагу втручанню в ескалацію зовнішньої війни над захистом нашої власної батьківщини», – написав він.

CNN прогнозує, що застереження Трампа про те, що тільки він може зупинити Третю світову війну, і головний аргумент ДеСантіса про те, що порятунок України не є основним інтересом національної безпеки США, ймовірно, набудуть ще більшої популярності після інциденту зі збиттям американського безпілотника російським винищувачем над Чорним морем. Адже формально це дає підстави оцінити інцидент як пряме зіткнення між американськими та російськими військами.

Щоправда, на противагу цьому, звучать й інші голоси у республіканській партії, хоча вони і менш популярні. Наприклад, колишній посол в ООН Ніккі Гейлі та колишнній віце-президент США Майк Пенс попереджають, що нездатність зупинити путіна зараз може призвести до катастрофічних протистоянь пізніше. Гейлі нещодавно заявила, що “якщо Київ перестане воювати, а України більше не існуватиме, то інші країни обґрунтовано боятимуться, що вони будуть наступними”.

Але її позиція корелює з тим, чому вона відстає в перших опитуваннях, пише CNN. Адже останнє опитування CNN/SSRS, наприклад, показало, що 80% республіканців вважають важливим, щоб кандидат від Республіканської партії на пост президента вірив, що США «не повинні брати участь у війні між росією та Україною».

Зростаючий скептицизм республіканців щодо допомоги США Україні, пише CNN, став для українського президента Володимира Зеленського найкритичнішим випробуванням його міжнародної кампанії щодо зброї та боєприпасів. Водночас, це також може зміцнити віру путіна в те, що він зможе дочекатися моменту, аби підтримка США ослабла.

CNN робить висновки, що якщо війна все ще триватиме наступного року, то вибори 2024 року в США можуть стати полем для широкомасштабних дебатів, які часто розділяли цю націю протягом її історії – чи мають США обов’язок відстоювати свободу та демократію будь-де, чи, навпаки, слід підтримувати більш ізоляціоністські тенденції?

Відповідно, обіцянка Байдена підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно» може закінчитися 20 січня 2025 року – під час наступної інавгурації президента США.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар