Дев'ятикласник з Полтави створив пристрій для вимірювання якості повітря

Дев'ятикласник Полтавського ліцею №1 імені Івана Котляревського Назар Олійник створив прилад для вимірювання якості повітря.

Про це повідомив телеканал "Центральний".

Увесь пристрій обійшовся Назару у 200 гривень.

«Я побачив що в Україні все більше і більше захворювання на різні онкології, і я випадково виявив тоді програму Windy і в ній побачив, що в нас забруднення найбільше в Європі по повітрю. Я вирішив зробити пристрій, який зможе моніторити повітря, щоб донести людям проблему. Бо в нас люди не розуміють, що в нас є проблема з повітрям, вони більше над їжею своєю думають, а над повітрям ніхто не замислюється», – зазначив він.

Мета Назара — змінити мислення людей, аби ті більше звертали увагу на рівень екологічної безпеки.

«Робота Назара, вона має фізичні аспекти, досить цікаві як з наукової, так і практичної точки зору. Але вона має також і важливий суспільний, екологічний аспект тому, що саме його тривале дослідження дозволило, наприклад, цієї весни виявити катастрофічне забруднення CO2 на території України. Про що ні ЗМІ, ні науковці на сполох не били, а це доволі шкодить організму», – прокоментував здобутки свого учня вчитель фізики Юрій Бендес.

Робота талановитого учня принесла перемогу на міському та обласному етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Далі Всеукраїнський етап, де у травні Назар захищатиме Полтавську область у категорії «експериментальна фізика».

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар