«Декретні» будуть нараховувати по-новому

У Міністерстві соціальної політики повідомляють, що жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають право оформити допомогу з вагітності та пологів.

У відомстві посилаються на закон «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Незастрахованою вважається особа, яку звільнили з роботи через ліквідацію підприємства чи компанії, яка не працює, є аспірантом чи докторантом, яка стоїть на реєстрі у центрі зайнятості.

Зазначається, що сума допомоги становить 100% середньомісячного доходу жінки, звільненої з роботи, в розмірі 100% зарплати — із числа військовослужбовців, в обсязі 100% мінімального розміру допомоги з безробіття тим, хто зареєстрований у центрі зайнятості, а також у 100% розмір місячної стипендії.

Для цього потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг чи відповідного виконавчого органу, надавши заяву, довідку встановленого зразка, довідку із місця навчання чи служби, довідку ліквідаційної комісії, де вказано про ліквідацію підприємства, довідку із центру зайнятості.

Допомогу призначать лише у тому разі, якщо документи подано не пізніше ніж через пів року з дня закінчення відпустки через вагітність та пологи.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар