Verification: UONnuFHgGFDmPxG6d9AGhoCHSTgrn6JLbH13bR1X

Дітей без щеплень можуть відсторонити від уроків

Відсторонення від занять у школі дітей, які не мають щеплень за віком згідно Календаря профілактичних щеплень, законне та забезпечує безпеку для всіх учнів.

Таке рішення прийняли у Верховному Суді України, повідомили у Департаменті освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

Згідно з цим суд залишив без змін рішення судів, якими було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

У постанові ВСУ зазначається, що держава, установивши заборону відвідувати школу дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Виходячи з цього, право дитини на освіту в школі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси. Водночас право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема у закладі освіти, - йдеться у рішенні Верховного Суду.
Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар