Для одинадцятикласників можуть скасувати ДПА у формі ЗНО
Через пандемію в Україні намагаються перевести усі можливі варіанти навчання та екзаменів у режим онлайн. Нещодавно стало відомо про скасування Державної підсумкової атестації для учнів 4 та 9 класів. І от мова зайшла про 11 класи.
Про можливі зміни у атестації випускників повідомив портал Знай.юа.
Яких змін чекати?
Опісля того, як скасували ДПА для 4 і 9 классів, у комітет ВРУ з питань освіти почали масово звертатися батьки.
"До мене надходять звернення з усієї України. Є ті, хто підтримує відміну ДПА, але більшість, все ж, розуміє наслідки і каже "Що ж ви робите?! Діти готувалися!", "Не відміняйте", "Як ви, взагалі, збираєтеся оцінювати?". Переважна більшість стверджує, що МОН провалило "дистанційку", яке Міністерство не хоче визнавати. А так наразі немає результатів – немає і можливості оцінити, як було організовано дистанційне навчання", - повідомляє Знай.ua Секретар Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа, - "Я розумію, що цим дітям було важче вчитися, ніж за звичайних умов в школі. Але, якщо ми дозволяємо їм розслабитися, не мотивуємо – ми маємо наслідки на майбутнє. Я не прихильник того, аби забирати ДПА, і в 11-му класі, зокрема. Але, швидше за все, рішення буде таким, що не буде ДПА: ЗНО буде для бажаючих поступати до закладів вищої освіти, а Державна підсумкова атестація у формі ЗНО, швидше за все, буде відмінена".
Так як досі не існує онлайн-альтернативи Державної підсумкової атестації, у разі продовження пандемії наступного року, у навчальному році знання дітей 2021-2022 рр. теж залишаться неоціненими.
"Ми будемо подавати, говорити, пропонувати можливі способи заміни ДПА. Та, судячи з відповіді Сергія Шкарлета на Годині запитань до Уряду, політичної волі з впровадження альтернативи у нього та його команди немає. Але скільки ще триватиме карантин, ми теж не знаємо, тож було б правильно вже зараз розробити дієвий варіант Державної підсумкової атестації, аби, у разі чого, використати його і в наступному році", - ділиться з нами Секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Як відзначила Наталія Піпа, наразі МОН України була надана пропозиція щодо розробки спільної ідеї потенційного варіанту, який зможе стати гідною альтернативою ДПА.
Таку політику всіляко засуджують у facebook.А переважна частина батьків і вчителів виступають категорично проти відміни Державної атестації.