«Екстрена валізка»: що допоможе врятуватися полтавцю під час війни

На початку грудня у всесвітніх ЗМІ з’явилася інформація від співробітників американської розвідки. За її даними, Росія створює основу для широкомасштабного військового наступу на Україну, який можуть реалізувати вже на початку 2022 року.

Про це з посиланням на американських посадовців та розвідку повідомила Washington Post, а згодом FT та Forbes.

Як повідомили у виданнях, Росія планує залучити до наступу 175 000 військовослужбовців, а також бронетехніку та артилерію. Більше того, близько половини цієї кількості військ уже розгорнуті поблизу українсько-російського кордону. Їх перемістили туди протягом останнього місяця.

Звісно, кожен із нас сподівається, що Росія не наважиться піти у наступ. Але все ж підготуватися до можливого нападу треба.

Як зауважив «Полтавській Хвилі» підполковник обласного віськового комісаріату Полтавщини Едуард Бородай, введення воєнного стану — це рішення на рівні держави.

«У разі введення воєнного стану необхідно чекати виклику. Прибувати самостійно у військові комісаріати не потрібно. Усі, хто потрібен, ті зараховані до відповідних підрозділів, якві за відповідною командою чи введені воєнного стану будуть приведені до бойової готовності», — розповів підполковник.

Воєнний стан: що робити

Як повідомляють на сайті ДСНС , при введенні воєнного стану слід:

  • при можливості виїхати з небезпечної зони. Якщо ж ви не можете зробити це самі, то хоча б відправте родичів похилого віку та дітей у безпечне місце. З собою захопіть всі документи, коштовні речі та цінні папери. Окрім цього, носіть із собою записку із відомостями про групу крові та можливі проблеми зі здоров’ям (алергії тощо);
  • залишатися спокійним, не реагувати на провокації;
  • не розповідати про плани дій невідомим, сумнівним чи малознайомим людям;
  • не відходити далеко від місця проживання, тим паче, у незнайомі місця;
  • уникати натовпів, допомагати жінкам, дітм та особам похилого віку;
  • вивчити місця розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця проживання, роботи, у місцях частого відвідування та сховатися у разі обстрілу;
  • у разі отримання будь-якої інформації від органів державної влади про можливу небезпеку або заходи щодо підвищення безпеки передати її іншим людям (за місцем проживання, роботи тощо);
  • при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покинути цей район;
  • негайно поінформувати органи правопорядку, місцеву владу, військових про людей, які не орієнтуються на місцевості, розмовляють з акцентом, мають нехарактерну зовнішність, здійснюють протиправні і провокативні дії, здійснюють незрозумілу роботу, тощо;
  • надавати першу допомогу іншим людям у разі їх поранення;
  • у разі, якщо ви стали свідком поранення або смерті людей, протиправних до них дій (арешт, викрадення, побиття тощо), слід постаратися з’ясувати та зберегти якнайбільше інформації про них та обставини події для надання допомоги, пошуку, встановлення особи тощо. Необхідно пам’ятати, що ви самі або близькі вам люди, також можуть опинитись у скрутному становищі і будуть потребувати допомоги.

При цьому, не рекомендують підходити до вікон, якщо почуєте постріли, спостерігати за ходом бойових дій, стояти чи перебігати під обстрілом. Заборонено конфліктувати з людьми зі зброєю, носити армійську форму або камуфльований одяг, демонструвати зброю або предмети, схожі на неї.

Окрім цього, ДСНС нагадує: з вами має бути екстрена валізка з речами, які можуть знадобитися при евакуації чи для виживання у небезпечній зоні.

Що класти в «екстрену валізку»?

Згідно з пам’яткою від ДСНС, екстрена валізка – це міцний і зручний рюкзак від 25 літрів і більше. Туди треба покласти: індивідуальний мінімум одягу (комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочку або кофту, плащ-дощовик, в'язану шапочку, рукавички, шарф), предмети гігієни (зубну щітку і зубну пасту, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих та вологих серветок, кілька носових хусток, засоби інтимної гігієни, бритву, манікюрний набір), різні дитячі речі (за потребою), медикаменти, інструменти, засоби індивідуального захисту та продукти харчування. Всі речі повинні бути новими (періодично поновлюваними) і не використовуватись у повсякденному житті.

Окрім вищеназваного, у рюкзак рекомендують покласти:

  • копії важливих документів в поліетиленовій упаковці. Також рекомендують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких;
  • кредитні картки та готівку. Аби у вас був невеликий запас грошей;
  • дублікати ключів від будинку і машини;
  • карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв'язку і умовлене місце зустрічі вашої родини;
  • можна покласти засоби зв'язку та інформації (невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і БМ діапазоні) та елементи живлення до радіоприймача (якщо потрібні);
  • ліхтарик (краще кілька) і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничку, свічки;
  • компас, годинник ;
  • багатофункціональний інструмент, який включає лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці тощо;
  • ніж, сокиру, сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр і т.д.);
  • декілька пакетів для сміття об'ємом 120 літрів. Вони зможуть замінити намет або тент, якщо розрізати;
  • рулон широкого скотчу;
  • упаковку презервативів. Презерватив можна використовувати для захисту від вологи сірників та запальничок, у якості джгута для зупинки кровотечі, надійного закупорювання ємкостей від комах та піску, перенесення води;
  • шнур синтетичний 4-5 мм, близько 20 м;
  • блокнот і олівець;
  • нитки та голки.

Окрім цього, в екстреній валізці має бути аптечка.

Як зауважила ексочільниця Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Полтави Вікторія Лоза, у аптечці має бути:

«Бинти, лейкопластир, вата, йод, активоване вугілля (інтоксикація), парацетамол (жарознижувальний), пенталгін (знеболююче), супрастин (алергія), иммодиум (діарея), фталазол (шлункова інфекція), альбуцид (краплі для очей), жгут, шприци тощо; ліки що ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків)».

Нагадаємо, що в Україні проводять сплановані перевірки систем електронного сповіщення, перевіряють бомбосховища та протирадіаційні укриття.

Якщо ви почули специфічний звуковий сигнал, який попереджає про небезпеку, потрібно максимально швидко зібрати документи, необхідні речі на перший час та прямувати до бомбосховища. Це може бути як просто підвальне приміщення в багатоповерховому будинку, так і спеціально обладнане сховище.

Наразі у Полтаві діють 92 бомбосховища. Вони розміщені на території заводів, великих підприємств і багатоквартирних будинків. Детальніше про це ми писали у нашому матеріалі.

Ще з рубрики: "Соціум"