Елекронні паспорти прирівняли до паперових: що це означає
23 серпня набув чинності закон, згідно з яким електронні паспорти прирівняли до паперових. Цей закон ухвалила Верховна Рада ще 30 березня 2021 року, а після – підписав президент України.
У законі закріплюють на законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон, також електронні паспорти прирівнюють до фізичних аналогів.
Завдяки цьому, громадяни України зможуть використовувати цифрові документи під час подорожей залізницею або літаком у межах України; під час медичного обслуговування чи банківських операцій; для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг та пошти; під час придбання товарів у магазині й для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.
З сьогоднішнього дня в Україні цифрові паспорти в “Дії” мають таку ж силу, як і паперові або пластикові. Ми – перша країна з подібним досвідом і зробили справжній прорив світового рівня. Це означає, що ви можете користуватися цифровим паспортом, де завгодно на території України. Це зручно, а головне – безпечно. Закон про цифрові паспорти, який є першим глобальним кроком до режиму paperless в Україні, почав діяти, – написав Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на каналі в Telegram.
До слова, Е-паспорти доступні лише українцям, у яких ID-картка або біометричний закордонний паспорт. Їхні основні переваги – захищеність від підробок, простота отримання та зручність використання.
Нещодавно, Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку «Дія» відповідають європейським.