Енергія землі для опалення: наскільки це ефективно

У 21 столітті багато хто відходить від традиційних систем обігріву будівель і переходить на теплові насоси — інноваційні економічні системи, що черпають енергію із зовнішнього природного джерела: води, повітря чи ґрунту. У цій статті ми розуміємо геотермальні системи, в яких використовується енергія землі для опалення будинку.

poltavska-khvilia_xcwi/cHM3UCF4g.jpeg

Як функціонує геотермальне опалення

Розберемося в питанні на прикладі холодильника — ця система також може черпати тепло з камери (не дивлячись на те, що там дуже холодно) і скидати його в навколишнє середовище. У випадку з геотермальним насосом його зовнішній контур опускається в кілька глибоких свердловин (або горизонтально, під площею землі). На глибині 20+ метрів температура ґрунту не опускається нижче нуля навіть у північному кліматі. Таким чином використовується енергія землі для опалення повітря та води у будинку.

Цикл роботи теплонасосу «грунт-вода»

  1. Теплоносій (у зовнішньому контурі) циркулює та нагрівається від джерела тепла (землі);
  2. Це тепло передається холодоагенту у внутрішньому контурі, за рахунок чого він випаровується;
  3. Холодоагент потрапляє в компресор, де стискається і нагрівається до рекордних температур;
  4. Тепер гарячий газ потрапляє у конденсатор і зріджується, віддаючи своє тепло;
  5. Отримане тепло обігріває теплообмінник, а потім розподіляється на потреби будинку. Цикл повторюється безперервно.

З чого складається вартість геотермального теплонасоса?

Ціну на реалізацію опалення за допомогою геотермальної системи можна обчислити під час складання проєкту після отримання теплових розрахунків та попереднього підбору обладнання. До загального кошторису входить:

  • Вартість послуги проєктування;
  • Вартість самого теплового насоса, геотермальних зондів, розсолу для зовнішнього контуру та фреону – для внутрішнього, ємностей для накопичення гарячої води, труб, трас тощо;
  • Ґрунтові роботи, буріння та тампонування свердловин, встановлення зондів, обв'язування теплового насоса та його контурів;
  • Монтаж та налагодження автоматики;
  • Пуско-налагоджувальні роботи.

Основні етапи монтажу геотермального опалення

Створення «опалення із землі» вимагає цілого ряду знань та умінь: його здійснює бригада кліматичної компанії, у т.ч. проектувальники, монтажники, налагоджувачі. Встановити геотермальне опалення своїми руками практично неможливо. Нижче ми відзначимо лише основні етапи цієї процедури.

  • Попередня установка внутрішніх та зовнішнього блоків;
  • Ґрунтові роботи, в т.ч. буріння глибинних колодязів, облаштування дренажу, прокладання петель зовнішнього контуру, тампонування свердловин;
  • Підключення теплонасосу до інших домашніх комунікацій, якщо це необхідно;
  • Заповнення контурів теплоносієм та холодоагентом;
  • Перший запуск та пусконалагоджувальні роботи;
  • Оформлення документів, а також гарантій на техніку та всі проведені роботи.
poltavska-khvilia_xcwi/lv138jKVg.jpeg

Енергія землі для опалення – у чому перевага?

Плюси, які мають геотермальні теплові насоси, дозволяють вийти на новий рівень обігріву свого будинку. Тому такий підхід — це справді потужна альтернатива традиційним опалювальним системам.

  • Невичерпність джерела тепла на глибині. Грунт навколо вашої оселі — це природний сонячний акумулятор, який завжди готовий поділитися з вами необмеженою кількістю тепла;
  • «Опалення із землі» цілком екологічне. Навіть розсіл, що міститься у зовнішньому контурі, при прориві труб не нашкодити грунту;
  • Це перспективне вкладення. Грамотно змонтований тепловий насос повністю окупиться через кілька років, а протягом наступних 20 працюватиме тільки на вашу економію.

Як дізнатися точний термін окупності теплонасосу?

Так як кожен будинок унікальний, то проєкт системи теплового насоса складається індивідуально. Саме у процесі створення проєкту проводяться розрахунки, які допоможуть:

  • Підібрати ефективну геотермальну установку, залежно від площі та потреб будинку;
  • Розрахувати її коефіцієнт продуктивності;
  • Дізнатися розмір економії за опалювальний сезон і, як наслідок, терміни окупності системи у вашому конкретному випадку.

Всі ці розрахунки можна замовити у професійній кліматичній фірмі, яка також подбає про підбір обладнання, його монтаж, гарантії на техніку та проведені монтажні роботи.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар