«Фабрика зірок», «Файна Юкрайна», «Ігри патріотів»: телешоу, на яких ми виросли

Нині наше покоління може ввімкнути будь-який фільм чи шоу на стрімінгових платформах і насолоджуватися переглядом будь-коли. А в дитинстві чи юності улюблену телепередачу потрібно було чекати по телевізору і не дай Боже пропустити початок. Нерідко заради такого доводилося відмовитися від Денді.

poltavska-khvilia_xcwi/FbVF-Yr4R.jpeg

Раніше ми згадували телешоу, які українці дивилися у 1990-х. І вирішили продовжити цю добру традицію, тож сьогодні ностальгуємо за 2000-ми — часом розвитку та експериментів.

Шиканемо

Ну хто у 2006 році не мріяв стати участиком цієї програми? Адже вона могла втілити мрію про валізу з грошима.

«Шиканемо» вів Андрій Кузьменко і пропонував участикам 20 тисяч гривень. На той час це була шалена сума. Охочих шукали на вулицях Києва і щойно хтось погоджувався — шоу починалося. За 200 хвилин учасник мав витратити 5 тисяч на послуги і 5 тисяч на покупки. Якщо вклався у термін, отримуєш решту 10 тисяч і усі покупки. Не дивлячись на такі прості правила, перемогти вдавалося не всім.

Нині 10 тисяч важать набагато менше, тож з таким завданням впорався б навіть школяр. Та і Кузьма загинув. Усе змінюється.

Файна Юкрайна

Скетч-шоу, яке без перебільшення вписало своє ім'я золотими літерами в історію українського телебачення. Воно виходило в ефірі Нового каналу з вересня 2008 року до грудня 2010 року. Головні актори Сергій Притула й Андрій Молочний розігрували сценки з життя, перевтілюючись у різноманітних персонажів.

Сюжетних ліній у серіалі було аж 24, але на скромну думку редакції найяскравіші з них — Марічка й Антон, продюсер Валентин і його зірка Василь, а також геї-націоналісти Остап і Олекса.

Разом з мізогінією, сексизмом, ейджизмом цей проєкт — прекрасне віддзеркалення часу, бо таким і було тогочасне суспільство, а шоу лише відтворювало його настрої. Акторам вдалося у сатиричній формі висміяти речі, які на той час «кульгали» в країні.

Шоу припинилося у 2010 році, коли між колегами стався конфлікт. Що робить Притула зараз розповідати не варто. А от Андрій Молочний не те щоб не долучається до боротьби з ворогом, він сам до нього приєднався. Після Революції Гідності його «поплавило» і він остаточно переїхав до рф.

Форт Буаяр

Формат цієї телегри був популярний у всьому світі, тож українці почали знімати свою версію. Подій відбувались у Біскайській затоці в форті Буаяр, що поблизу берегів Франції. Неважко відновити у пам'яті лендарний саундтрек телешоу.

Головна ціль гри — пройти квести та небезпечні завдання, зібрати максимальну кількість ключів та підказок, і розгадати кодове слово. Це допоможе відімкнути скарбницю та забрати з неї якомога більше «скарбів», які наприкінці зважували та ковертували в валюту. В більшості країн команди передавали виграш на благодійність.

Впродовж гри учасники переходили кімнату на бочці, що котиться, відгадували загадки мудреця, шукали ключі у кімнатах з огидними тваринами, а також могли стати в'язнями підземелля. І все це в обмежений час, який вимірював водяний годинник.

Здобути скарби намагалися зіркові команди, як от студія «Квартал 95», Віктор Павлік, Руслана, Океан Ельзи та інші. Виграти вдавалося лише найкмітливішим командам, адже переграти Мудрого Мольфара (Богдана Ступку) та Паспарту було нелегко.

Галопом по європах

Програму спочатку вів Ігор Пелих: пропонував перехожим безкоштовно полетіти у відпустку за кордон. Так, українці могли вирушити в Туреччину, Іспанію, Єгипет чи Кіпр. Охочим треба було знайти компаньйона, відпроситися з роботи, зібрати документи та речі й встигнути в аеропорт. На все про все 200 хвилин.

Пізніше формат шоу трохи змінили. Другим ведучим став Фоззі, а учасники від обох ведучих мали змагатися між собою — полетить той, хто перший дістанеться аеропорту.

Шанс

З 2003 року перможці культового «Караоке на майдані» отримували можливість з широкої ноги вступити до українського шоу-бізнесу. Українське талант-шоу «Шанс», що не має світових аналогів, показало як молоді виконавці стають поп-зірками.

Програму вели Наталія Могилевська та Андрій Кузьменко. За один день вони разом з продюсером та хореографом мали зробити зірок зі звичайних людей, тобто розкрити «внутрішню кухню» шоубізу. Звісно, не обходилося без інтриг, скандалів та штучного нагнітання.

Наприкінці дня кожен з учасників мав виконати будь-яку пісню на сцені в новому образі. Для того, щоб новоспечені селебриті якомога довше протримались у шоу, глядачі відправляли за них смс-ки.

«Шанс» випустив плеяду топових українських зірок свого часу на кшталт Quest Pistols і Віталія Козловського.

Фабрика зірок

Проєкт стартував влітку 2007 року на Новому каналі. Ведучою другого сезону була Наталя Могилевська, а третього — Костянтин Меладзе.

Вимоги до конкурсантів: вік учасників від 16 до 30 років та яскрава індивідуальність. Після ретельного відбору із всіх кандидатів залишаться тільки вісім юнаків і вісім дівчат, які мають жити на час проєкту у «зоряному будинку». Там вони виконують щодня психологічні завдання й вправи, удосконалюють свій голос, фігуру й пластику.

Кожного тижня після гала-концерту журі обирають найслабкіших учасників, а глядачі можуть проголосувати за кандидата номіновано на виліт, який на їхню думку має залишитися. У великому фіналі залишається шестеро «фабрикантів», з яких обирають трьох переможців.

«Фабрика зірок» стала справжнім трампліном для багатьох українських знаменитостей. Популярність здобули не лише переможці — Ольга Цибульська, Даша Астафєва, Дмитро Каднай. Крім них шоу засвітило Дантеса, Алісу Тарабарову, Макса Барських і Еріку, яка змінила псевдонім на MamaRika.

Леся+Рома

«Леся+Рома» — український майже ситком. Усього в ефір вийшло шість сезонів, які містили сумарно 136 серій.

За сюжетом Леся і Рома живуть разом, кохають одне одного й намагаються розібратися з проблемами, що виникають ледь не на кожному кроці. Глядач ніби підглядає за героями й стежить, як ці двоє закоханих шукають свій рецепт сімейної ідилії.

Ревнощі, непорозуміння, пошук компромісів, сімейні радощі, проблеми батьків та дітей — серіал позбавлений карколомних викрутасів і нагадує життя реальної родини. Мабуть, саме цим він і підкупив українців.

Хто проти блондинок

Певно одне з найбільш сексистських шоу країни, суть якого полягає в тому, що один чоловік має перемогти в інтелектуальній вікторині 50 блондинок. При чому продюсери зазначали, що це 49 посередніх (!) і одна ТОП-блондинка.

Ведучий Андрій Доманський починав кожну гру стереотипним жартом про жінок. Наприклад, що вони уміють професійно бігати по крамницях, цілими днями розмовляють телефоном, а заробляють гроші лише завдяки чоловікам.

Отож дівчат розподіляють на вісім рядів і одну головну блондинку. За кожну переможену дівчину гравцеві дають певну суму грошей — на першому ряду 100 гривень, на другому 200 і так до сьомого. За перемогу над ТОП-блондинкою до заробленого у грі бюджету додають 5 000 гривень.

У 2018 році шоу намагалися реанімувати й осучаснити, зробивши ведучою Лесю Нікітюк, яка виступала на боці блондинок і захищала їх перед гравцями. На щастя, шаленого успіху передача не мала і її остаточно закрили.

Танці з зірками

Дух змагання, яскраве світло, оркестрова музика, неповторні рухи, непередбачувані перевтілення й інтрига – за це телеглядачі полюбили розважальне шоу «Танці з зірками». Відомий на всю країну проєкт на виходив на телеканалі 1+1. Селебриті разом з професійними хореографами склали пари і повинні були продемонструвати свої танцювальні здібності. Оцінювали їхні навички професійне журі й телеглядачі. Загалом вийшло 8 сезонів шоу, а перша трансляція відбулась у жовтні 2006 року. Її ведучими були Тіна Кароль і Юрій Горбунов. Примітно, що переміг у першому сезоні Володимир Зеленський.

От і добігла кінця наша подорож в Україну 2000-х. Деякі шоу були відверто примітивні або трешові, деякі — невимовної якості, змісту і форми. Та головне, що вони пробилися крізь шалену навалу російського у той час. Це вже був крок вперед і крок до розвитку, якомога далі від росіян, які переконували, що ми не вміємо створювати свого.

Вміємо, ще й як!

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар