Фермер з Харківщини власноруч розміновує свої поля, щоб засіяти урожай
Аграрій Олександр Гаврилюк з Великої Комишувахи неподалік Ізюма знайшов на своїх сільськогосподарських угіддях близько 20 мін, використовуючи для цього лише власноруч куплений металошукач.
«Ви йдете, знаходите це. Берете палку, стукаєте по ній, щоб визначити розмір, а потім — викопуєте. Потім обережно берете і витягуєте», — пояснює фермер свої дії по розміновуванню полів журналістам CNN.
Так, 69-річний фермер власноруч викопує міни, намагаючись очистити деякі зі своїх полів до початку сезону. Гаврилюк, попри небезпеку, зазначає, що у нього наразі немає іншого вибору.
Після окупації Харківщини господарські будівлі на його фермі були майже повністю знищені, як і дорога сільськогосподарська техніка, а торішній урожай пшениці — спалений.
Гаврилюк каже, що створив свою ферму “з нуля” протягом останніх 25 років, і він обов’язково відновить її знову, щоб забезпечити майбутнє своєї родини. «Найважливіше — очистити поля», — стверджує він.
За рік сапери Збройних сил України знешкодили 45 тисяч вибухотехнічних пристроїв, повідомляє пресслужба ЗСУ. Але розмінування полів — це повільна і дорога робота.
В цій роботі беруть участь і міжнародні організації, зокрема — HALO Trust, найбільша у світі організація з розмінування, штат якої наразі налічує 700 співробітників в Україні. До кінця року цю кількість людей планують збільшити майже вдвічі.
Майрі Каннінгем, що керує оперативною групою з розмінування HALO Trust в Україні, стверджує, що масштаб проблеми величезний.
«Найбільшою проблемою є відсутність шаблону, бо доводиться мати справу з різними типами та щільністю боєприпасів, розкиданих на великій географічній території України. Ми бачимо протитанкові міни, як металеві, так і пластикові. Ми бачимо протипіхотні міни. Це осколкові на розтяжках, гранати на розтяжках, а також касетні боєприпаси», — пояснює Каннінгем.
Подякуй авторам!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.