Фермер з Харківщини власноруч розміновує свої поля, щоб засіяти урожай

Аграрій Олександр Гаврилюк з Великої Комишувахи неподалік Ізюма знайшов на своїх сільськогосподарських угіддях близько 20 мін, використовуючи для цього лише власноруч куплений металошукач.

poltavska-khvilia_xcwi/bGobpfBVg.jpeg
«Ви йдете, знаходите це. Берете палку, стукаєте по ній, щоб визначити розмір, а потім — викопуєте. Потім обережно берете і витягуєте», — пояснює фермер свої дії по розміновуванню полів журналістам CNN.

Так, 69-річний фермер власноруч викопує міни, намагаючись очистити деякі зі своїх полів до початку сезону. Гаврилюк, попри небезпеку, зазначає, що у нього наразі немає іншого вибору.

poltavska-khvilia_xcwi/yaDatBf4R.jpeg

Після окупації Харківщини господарські будівлі на його фермі були майже повністю знищені, як і дорога сільськогосподарська техніка, а торішній урожай пшениці — спалений.

Гаврилюк каже, що створив свою ферму “з нуля” протягом останніх 25 років, і він обов’язково відновить її знову, щоб забезпечити майбутнє своєї родини. «Найважливіше — очистити поля», — стверджує він.

За рік сапери Збройних сил України знешкодили 45 тисяч вибухотехнічних пристроїв, повідомляє пресслужба ЗСУ. Але розмінування полів — це повільна і дорога робота.

В цій роботі беруть участь і міжнародні організації, зокрема — HALO Trust, найбільша у світі організація з розмінування, штат якої наразі налічує 700 співробітників в Україні. До кінця року цю кількість людей планують збільшити майже вдвічі.

Майрі Каннінгем, що керує оперативною групою з розмінування HALO Trust в Україні, стверджує, що масштаб проблеми величезний.

«Найбільшою проблемою є відсутність шаблону, бо доводиться мати справу з різними типами та щільністю боєприпасів, розкиданих на великій географічній території України. Ми бачимо протитанкові міни, як металеві, так і пластикові. Ми бачимо протипіхотні міни. Це осколкові на розтяжках, гранати на розтяжках, а також касетні боєприпаси», — пояснює Каннінгем.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар