Гірше комунізму та фашизму: у Парламенті знову хочуть карати за «пропаганду» одностатевих стосунків

Відповідний законопроєкт отримав номер 6327 і вже внесений у Верховну раду. Автори документу пропонують внести зміни в адміністративний кодекс, які передбачають відповідальність за «пропаганду відхилень від конституційних норм сім'ї, дитинства, материнства та батьківства».

poltavska-khvilia_xcwi/_cFm_vt7R.jpeg

Зокрема, нардепи пропонують доповнити кодекс про адміністративні правопорушення статтею 180(2), яка вводить відповідальність за пропаганду педофілії, гомосексуалізму та трансгендерності у вигляді штрафів у розмірі від 17 000 до 85 000 гривень, залежно від кількості подібних «злочинів». Фактично прирівнюючи людей, що мають інакшу гендерну ідентичність чи сексуальну орієнтацію до педофілів.

Законопроєкт пропонує вважати пропагандою гомосексуальності:

 • виготовлення та розповсюдження ЛГБТ-символіки;
 • публічне визнання гомосексуальності одним із варіантів норми;
 • рекламу та заклик до одностатевих сексуальних контактів, стосунків та шлюбів через ЗМІ, вигукування гасел, виготовлення, розповсюдження та демонстрації книг, плакатів та цифрового контенту;
 • публічне визнання нормальності одностатевих відносин чи заперечення того, що вони збільшують ризик заразитися ВІЛ;
 • публічну демонстрацію відеоматеріалів (мультфільми, фільми, серіали), що містять сцени одностатевих сексуальних стосунків.

Пропаганда — особливий різновид соціальної діяльності, основною функцією якої виступає поширення знань, художніх цінностей та іншої інформації з метою формування певних поглядів, уявлень і емоційних станів людини, людей і через них — вплив на поведінку людей.

Хто автор?

Законопроєкт написали четверо депутатів із партії «Слуга народу» (Георгій Мазурашу, Анатолій Драбовський, Сергій Кузьміних та Артем Культенко), а також член партії «За майбутнє» Віктор Мялик.

poltavska-khvilia_xcwi/u5UZlvt7R.jpeg
Георгій Мазурашу. Фото: Молодий буковинець

У пояснювальній записці автори зазначають, що «публічна пропаганда аморальних відхилень від конституційної норми сім'ї унеможливлює виховання дітей у конституційному ключі, чим порушать права дітей та їхніх батьків».

Авторський колектив аргументує свою позицію різними дослідженнями, що зводяться до низки тез:

 • оскільки не існує «гена геїв», гомосексуальність не є вродженою і не відрізняється від педофілії, зоофілії та некрофілії;
 • від «недуги» гомосексуальності, на думку цих чоловіків, можна вилікуватися;
 • одностатеві сексуальні контакти збільшують ризик заразитися ЗПСШ, які пропаганда призведе до епідемії ВІЛ;
 • люди, які хірургічно змінили стать, шкодують про своє безповоротне рішення і подають до суду на лікарів;
 • гендерна ідеологія руйнує інститут сім'ї, а навчання дітей різниці між статтю та гендером порушує права батьків;
 • пропаганда гомосексуалізму веде до порушення прав на свободу наукових досліджень, порушень свободи слова, свободи віросповідання і надалі може призвести до пропаганди педофілії та демографічної кризи;
 • гомосексуальність нібито неправомірно виключили зі списку психічних захворювань.

«Відтак пропаганда гомосексуалізму та трансгендерності не менш небезпечна, ніж пропаганда комунізму та фашизму», — йдеться у документі.

Раніше ми писали, що в Україні підтримали законопроєкт, який передбачає відповідальність за сексизм у рекламі.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар