Гра престолів по-полтавськи, або чому депутати не прийшли на сесію

24 березня так і не відбулася сесія Полтавської міської ради. Не вистачило кворуму, так як зареєструвалися 18 депутатів (15 офлайн і 3 онлайн). Три фракції у повному складі саботували засідання.

poltavska-khvilia_xcwi/GL_EO5BVR.jpeg

Ми опитали міських обранців щодо їхньої позиції. Чому так відбулося та хто у цьому винен.

Сергій Каплін в звичній йому манері заявив, що винен у цьому начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

«Я оголошую, що ми будемо реєструвати і починати збір підписів на петицію до президента України від усіх громад Полтавщини щодо припинення роботи цього харківського волоцюги (про Луніна — ред)».

Каплін вважає, що депутати не прийшли на сесію через наказ Луніна.

Ми опитали міських обранців чи дійсно це так.

Євген Дикань із «За майбутнє» вважає, що на депутатів тиснуть вищі органи влади

«Ми все обговорили та домовилися, що прийдемо всі на сесію. Потім мені подзвонили і говорили, мовляв, давайте не будемо йти. Дивіться, є питання, які потрібно вирішити. Ми довгий час за них не голосуємо. Пропоную завершувати цей цирк. Якщо хтось когось не влаштовує приходьте з конкретними пропозиціями. Ми вже про це говорили. Але ніхто не приходить. У них зараз одна проблема — Андрій Карпов. Раніше був Мамай, тепер Карпов. Післязавтра буде Іванов. Як я бачу — нам треба сідати і все вирішувати. Я обов'язково буду на погоджувальній раді, але чи будуть інші — я не знаю. Мені телефонував тільки-но голова одної фракції. Він готовий до конструктиву, але на них є тиск з вищих органів влади, не тільки міста Полтави, але й інших міст».

Юлія Городчаніна із ЄС говорить, що депутати займаються політиканством

«Цілий ряд земельних питань, які блокувалися понад рік, мали розглядатися, виділення субвенцій військовим, демонтаж радянських пам'ятників Зигіну, Ватутіну, Пушкіну, компенсація освітянам і працівникам системи охорони здоров'я та цілий ряд робочих питань. Попередньо порядок денний погодили всі лідери фракцій напередодні. Тому відсутність депутатів в залі я не можу пояснити нічим іншим як політиканством».

Юрій Бражник зі «Слуг народу» зауважив, що фракція прийде після виконання низки вимог

«Я заявляв свою позицію. На сьогодні Мамай у відпустці і всі працівники, які працювали і крали — продовжують працювати. Наша вимога: нехай в.о. міського голови ініціює їх відсторонення, звільнення, очищення нашої міської влади від корупціонерів і в подальшому внесе пропозицію щодо зміни кількісного та якісного складу виконкому. Цей процес призведе до того, що можна буде починати працювати. Бо все, що пропонують на цю сесію — це земельні питання. Надати можливість пані Левченко розпоряджатися далі бюджетом, коли вона у 2022 році монополізувала під свою компанію всі замовлення вважаю недоречним.
Наша вимога проста — нехай вичищають повністю всіх посадовців, які були пов'язані з дерибанами і тоді будемо починати якісну роботу».

Олександр Удовіченко із «Рідного міста» каже, що Карпов підтримує мамаївщину

«Після того як був судом звільнений Мамай, фракція «За майбутнє», яка узурпувала 99% всіх владних повноважень у місті продовжує це робити. Карпов не розуміє цього, або розуміє, але підігрує».

За словами Удовіченка, в опозиції немає розуміння поведінки Карпова. Замість того, щоб конструктивно пропонувати новий формат, де кожна фракція може взяти якийсь напрямок і за нього відповідати, як це було колись, він просто взяв потрібні питання і спекулюючи на них, заморожує ситуацію, яка залишається в місті.

«У нас немає сенсу підігрувати йому. Йому про це сказали. Якщо вистачить політичного розуму то можна знайти якийсь алгоритм. А якщо ні — навряд чи нам буде по дорозі з цим виконуючим обов'язки».

Представниця «Свободи» слухавки не взяла

Отож, якщо у полтавців після звістки про відпустку Мамая з'явилася надія на порядок у місті, то зважаючи на сесійні пристрасті — вона почала дуже швидко згасати. Наразі важко прогнозувати як саме буде розвиватись ситуація, зрозуміло одне — низка питань лишаються не вирішеними, пам'ятники радянцям досі в місті. Гра престолів по-полтавськи продовжується.

poltavska-khvilia_xcwi/DtdydcB4g.jpeg

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар