Громади Полтавської області завершили перший етап роботи над стратегіями розвитку

У 8 громадах Полтавської області (Гребінківській, Лохвицькій, Миргородській, Оржицькій, Піщанській, Семенівській, Сенчанській і Чорнухинській) завершено перший етап роботи над стратегіями розвитку – підготовка профілю громад.

poltavska-khvilia_xcwi/gGmWt4dIg.png

Профіль громади – це аналітичний документ, що охоплює такі питання: історія громади; географічне положення, природні умови та ресурси території, екологічна та демографічна ситуація в громаді; транспортна, інженерна, соціальна інфраструктура; рівень життя мешканців громади; особливості економічного розвитку та інвестиційний клімат у громаді; фінансово-бюджетна ситуація; дієвість органів ОМС та самоорганізації населення. На основі профілю визначаються тенденції для подальшого планування розвитку громади.

poltavska-khvilia_xcwi/Xhm7t4dIR.jpeg

Над профілями громад працювали експерти зі стратегічного планування проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей» разом з адміністрацією громад. До роботи були також залучені представники громадськості та бізнесу, депутати, керівники комунальних підприємств та закладів, члени виконавчих комітетів, старости. Були проведені опитування мешканців та підприємців громади.

poltavska-khvilia_xcwi/kYNnp4dIg.jpeg

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Мандріков: «Варто зазначити, що на сьогодні без наявності стратегії розвитку громадам вкрай важко планувати свій подальший розвиток. І якщо раніше більшість громад обмежувались короткостроковим плануванням, то наразі є необхідність у кожній громаді мати розроблену стратегію розвитку, унормовану законодавством. Через повномасштабну війну, громадам Полтавської області складніше планувати свій розвиток, але і не робити цього неможливо. Змінилися не тільки цілі (велика увага на обороноздатність, соціальну підтримку ВПО, матеріальну допомогу членам родин загиблих військових), але і структура та ресурси громади. І це потрібно не тільки оцінювати, але й розробляти нові напрями розвитку. Тому розробка профілю громади з урахуванням змін та нових обставин є необхідним та першочерговим завданням в процесі стратегування».


Ця публікація підготовлена ГО «Ендшпіль» в рамках проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар