Як обрати рацію для надійного зв'язку?

Коли з’явились інтернет і стільниковий зв’язок, здавалось, що радіозв’язок уже не буде актуальним. Але практика показує, що у деяких ситуаціях саме він залишається єдиним надійним і доступним способом зв’язатись з іншими людьми.

poltavska-khvilia_xcwi/EEg4Q2YSR.jpeg

Особливо це стосується військової справи, але не тільки. Рація або радіостанція може знадобитись водіям, рибалкам, туристам, морякам, рятувальникам, медикам, людям, які займаються екстремальним спортом та іншим.

Перевага радіозв’язку у тому, що він працює навіть тоді і там, де все інше вже «лежить». Але для того, щоб користуватись радіостанціями і портативними пристроями було зручно, а зв’язок залишався надійним, потрібно їх правильно вибирати.

Типологія пристроїв

Усі рації ділять на дві категорії – аматорські та професійні. Перші використовують тоді, коли зв’язок потрібен лише зрідка в умовах, наприклад, туристичних походів, полювання чи чогось подібного.

Професійним обладнанням користуються на постійній основі рятувальники, військові, працівники екстрених служб.

За типом пристроїв виділяють:

  1. Стаціонарні радіостанції, які розміщують у конкретному місці. Наприклад, автомобільні монтують в панель приладів, а їх особливості – велика потужність, чималі габарити і окреме джерело живлення;
  2. Портативні. Працюють на акумуляторах, компактні, тому їх зручно носити з собою. Потужність може бути різною – залежить від призначення та спеціалізації моделі.

Аматорські рації працюють на частотах, які не потребують сертифікації, тому «спіймати» їх простіше. Для професійних вже виділяються окремі частоти, для роботи на яких може бути потрібен спеціальний дозвіл.

Як вибрати потрібне обладнання для радіозв’язку?

При виборі пристрою варто орієнтуватись на такі його технічні та експлуатаційні характеристики:

  1. Частотний діапазон. В залежності від того, професійна це техніка чи ні, вона працюватиме на різних частотах – ліцензованих або загальнодоступних. Головне, щоб рації, які повинні зв’язуватись між собою, працювати в одному діапазоні і на частоті одного каналу;
  2. Потужність пристрою. Вона може бути низькою (2-3 Вт), середньою (3-5 Вт) або високою (8-10 Вт). Від її рівня залежить якість та дальність зв’язку. Але потрібно також враховувати особливості місцевості – рівнина, ліс, міська забудова, оскільки при наявності перешкод навіть потужна рація буде працювати слабше на великій відстані;
  3. Ємність акумулятора. Від неї залежить тривалість роботи пристрою. Найбільша ємність у батарей в пристроях з найбільшою потужністю.

Також потрібно враховувати наявність захисту від вологи і різних додаткових функцій, таких як шумозаглушення, можливість шифрування і т.д.

Де придбати?

Компанія Світахо пропонує власникам автомобілів сервіс з продажу та установки цифрових тахографів (щоб фіксувати пересування транспортного засобу та інформацію про періоди роботи і відпочинку), а також радіостанцій та комплектуючих до них.

Замовляйте обладнання в інтернет-магазині, якщо віддаєте перевагу онлайн покупкам, а якщо є запитання – пишіть у месенджерах, соцмережах або телефонуйте менеджерам.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар