Як подолати хвилювання перед ЗНО

ЗНО — стресовий час для вступників у виші. Проте аби вдало скласти тест, необхідно зберігати ясність думок.

Саме тому для вступників актуально знати, як втримати себе в руках у стресовій ситуації.

Ми підготували для вас кілька порад, які збережуть нерви перед тестуванням та під час його проходження.

1. Не ставте перед собою надзавдань. Підготовку до тестування треба починати заздалегідь, поступово. Розбивайте великі завдання на шматки.

2. Слідкуйте за режимом дня. Сон – не менше 8 годин. Якщо відчувається потреба, дозвольте собі поспати довше на вихідних.

3. У період підготовки до іспитів учні часто недосипають, підтримуючи себе міцним чаєм чи кавою. Цього робити не слід. Оскільки заняття вночі перенапружують психіку та виснажують вас. Тому інтелектуальна робота на наступний день буде малоефективною.

4. Розумові навантаження треба чергувати з фізичними вправами та відпочинком. Щогодини треба робити 10-15-ти хвилинні перерви на активний відпочинок: встати, походити, зробити кілька рухів, нескладну роботу по дому.

5. У період підготовки бажано уникати перегляду відеофільмів, телепередач, гри в шахи, бо це збільшує розумове та психологічне навантаження.

6. Не забувайте про продукти-антидепресанти та ті, що допомагають долати стрес. Це, зокрема, волоські горіхи, продукти, що містять кальцій, шоколад, полуниця, капуста, цитрусові.

7. Заспокійливі препарати – не перед іспитом!

Напередодні ЗНО нічого заспокійливого пити не варто – будь-які подібні препарати можуть спровокувати розсіяність, загальмованість. А на іспит дитина має прийти зібраною та активною.

  • Якщо хвилювання переповнює і не дозволяє зосередитись, рекомендують повільно порахувати від 10 до 1 про себе. 
  • Інший спосіб — так званий "якір. Його потрібно створити заздалегідь. Для цього, необхідно піти в місце, де вам спокійно та добре. І там, під час перегляду улюбленого фільму чи прослуховування музики — на піку вашого спокою — вщипнути себе. Вправа заспокоїть, налаштує на позитив і дасть змогу продовжити роботу. Для цього слід вщипнути себе на екзамені.
  • Найпростіший спосіб — глибоко подихати, уявляючи вдих та видих.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар