Як полтавцям допомогти безпритульним тваринам узимку

З першим снігом до Полтави йдуть і перші великі морози. Ми ховаємося від них у теплих квартирах і рятуємося гарячим чаєм, але безпритульні тварини не можуть подбати про себе самі.

poltavska-khvilia_xcwi/YqZF-jtng.jpeg
(Фото — zoovarta.com.ua)

У Полтаві за різними даними близько 3 тисяч безпритульних тварин. Допомогти чотирилапим пережити зиму можна дотримуючись кількох простих порад.

Їжа

poltavska-khvilia_xcwi/JXh0ajp7R.jpeg
(Фото — suspilne.media)

На зиму у тварин відростає більш густе хутро, а щоб зігрітися, вони витрачають багато енергії, тому раціон у холодну пору має бути поживним.

Підгодовувати собак і котів можна теплою кашею з яловичим чи свинячим жиром або теплим бульйоном з кісток. Також підійде дрібна риба, лівер, фарш чи тельбухи. Не забувайте і про воду.

Волонтерка притулку «Барбоскіни» Наталія Лебединська розповідає, що найкраще годувати тварин сухим кормом.

«Залишати їжу біля під'їзду не варто. Краще не наражати тварин на небезпеку, бо не всім людям таке подобається», — говорить Наталія Лебединська.

Ні в якому разі не можна годувати кістками від м'яса чи риби, бо це може спричинити травми шлунково-кишкового тракту або смерть.

Прихисток

poltavska-khvilia_xcwi/sW3X-Cp7g.jpeg
(Фото — mukachevo.net)

З настанням холодів собаки та коти ховаються майже у кожному полтавському дворі. Пустіть їх погрітися до під'їзду або облаштуйте прихисток.

«Домівкою може слугувати коробка або будка. До неї можна покласти стару ковдру чи солому, а верх обтягнути плівкою, яка захищатиме від дощу», — розповіла волонтерка.

Просто залишати теплі речі на вулиці Наталія Лебединська не радить, адже після першого дощу вони перетворяться на ганчірку.

Новий господар

poltavska-khvilia_xcwi/vN7saCp7R.jpeg
(Фото — rk.kr.ua)

Щоб безпритульна тварина знайшла нову родину, її спочатку треба відвести до ветеринара на обстеження. Якщо всі аналізи в нормі, можна розпочинати пошук господаря.

Фото песика чи кота зазвичай постять у себе в соцмережах, на сторінках притулків, пропонують друзям та знайомим.

А доки хтось відгукнеться, тварину не можна знову залишати на вулиці. Її треба взяти до себе на перетримку. Якщо такої можливості немає, то нового друга можна залишити у ветклініці за окрему плату.

Стерилізація

poltavska-khvilia_xcwi/s_qe-jp7g.jpeg
(Фото — freeradio.com.ua)

Якщо у вашому дворі живе безпритульна нестерилізована тварина, її можна стерилізувати державним коштом до кінця грудня.

У цьому допоможе громадська організація «Барбоскіни». Волонтери розкажуть полтавцям, як подати заявку або до якої організації звернутися.

Раніше ми писали, що у дію вступив зоозахисний закон, відповідно до якого за жорстоке поводження з тваринами можна загриміти за ґрати.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар