Як працює краудфандингова платформа на Полтавщині

10 квітня офіційно презентували Краудфандингову платформу в інформаційно-комунікаційній системі Єдиний веб-портал «Smart Region Полтавської області». Це нова ініціатива від Полтавської облради та Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування за сприяння Рада Європи: громадська участь для громадських організацій Полтавщини.

Розробник та регулятор Платформи — Полтавська облрада. Головним розпорядником та адміністратором Платформи є Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування.

Краудфандинг — це новий тренд проєктної діяльності в громадах, що відкриває безліч можливостей. Метою платформи є просування та збір коштів на суспільно значущі проєкти в Полтавській області за допомогою внесків доброчинців.

Метою Платформи є висвітлення актуальних, суспільно значущих проєктів в інформаційно-комунікаційній системі «Єдиний веб-портал "Smart Region Полтавської області"», а також акумулювання внесків з метою їх перерахування виконавцю проєкту для подальшої реалізації проєкту.

Переваги Краудфандингу:

  • фінансування проєкту;
  • вихід на нову цільову аудиторію та розширення комунікаційної мережі;
  • розвиток соціального капіталу через формування спільноти, яка гуртується та постійно взаємодіє;
  • випробування на попит запропонованого в громаді рішення;
  • мінімізація фінансових ризиків та нульовий внесок на старті;
  • «тестування» вашої команди перед залученням великих інвестицій.

Напрями проєктів необмежені. Проєкти повинні мати соціальну цінність та покликані гармонізувати суспільство.

Автором проєкту може стати громадська організація та/або її відокремлений підрозділ, що зазначений у Реєстрі неприбуткових установ та організацій і зареєстрований, як юридична особа.

Строк, протягом якого автор проєкту бажає зібрати вказану ним загальну суму грошових коштів, не може бути менш як 15 днів з дати публікації проєкту в Системі та перевищувати один рік з моменту публікації проєкту на Платформі.

Хто може здійснювати внесок? Громадянин України віком від 18 років або юридична особа, що створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

Алгоритм краудфандингу

1. Автор проєкту подає проєкт на Краудфандингову платформу.

2. Асоціація організовує та супроводжує роботу Краудфандингової платформи.

3. Доброчинець проєкту надає фінансову підтримку у вигляді внеску.

4. Асоціація здійснює акумулювання внесків та перераховує кошти автору (виконавцю) проєкту після підписання Договору про спільну діяльність.

Фінансові умови

Відкликання проєкту

1. Автор проєкту самостійно обирає загальну суму грошових коштів, необхідну для реалізації проєкту.

2. Автор проєкту має право ініціювати відкликання проєкту з Платформи за умови надання Асоціації офіційного листа з обґрунтуванням.

3. У разі відкликання проєкту, який не зібрав внески, Асоціація видаляє з системи відкликаний проєкт.

4. Якщо відкликаний проєкт зібрав внески – автор проєкту має право перерахувати кошти на будь-який інший проєкт на платформі, повідомивши про це Асоціацію в офіційному листі.

Якщо проєкт не збирає повної суми за встановлений автором проєкту термін, то автор має право протягом шести місяців стати доброчинцем проєкту та перерахувати внески зі свого проєкту на будь-яку іншу ініціативу платформи, повідомивши про це Асоціацію офіційним листом.

Якщо за результатами реалізації проєкту частина внесків не витрачена, то автор надсилає офіційний лист виконавцю проєкту щодо перерахування внесків на інший Проєкт.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар