Як розпланувати меню на весілля: корисні поради

Грамотне планування меню на весілля — одна з головних складових успіху всього заходу. Але це дуже непросте завдання, оскільки потрібно врахувати безліч факторів, зокрема тематику весілля, смаки молодят, дієтичні обмеження гостей, можливості бюджету. У статті розповідаємо про тонкощі планування весільного меню та ключові нюанси.

poltavska-khvilia_xcwi/t-0yZ9fSg.webp
Ілюстративне зображення створенt ШІ DALL-E

З чого розпочати розробку меню

Перш ніж розпочати планування меню, слід:

  1. Обговорити з нареченою та нареченим їхні побажання щодо весільних страв. Дізнайтесь, якій кухні вони віддають перевагу (українській, італійській, французькій) і яку саме їжу хотіли б бачити на святковому столі.
  2. Дізнатися, чи є у когось із гостей харчова алергія на якісь продукти або непереносимість лактози чи глютена. Також слід уточнити, чи немає серед гостей вегетаріанців або веганів.
  3. Визначитись із формою весільного обіду. Це може бути офіційна вечеря, розрахована на кілька десятків гостей, шведський стіл, сімейний захід у вузькому колі близьких.
  4. Оцінити бюджет, який виділяється на закупівлю продуктів та напоїв, приготування страв, оплату послуг шеф-кухаря та офіціантів. Слід розрахувати точну вартість на одну людину і відповідно планувати покупки. Бажано дотримуватись розумної економії — наприклад, можна купити шампанське за приємною ціною, але не на шкоду якості алкогольних напоїв, а для цього варто вибирати акційні товари.

Що має включати стандартне весільне меню

Звичайне меню на весілля включає головну страву (м'ясо або рибу), два-три види гарнірів (рис, картопля, булгур), різноманітні закуски (бутерброди, канапе, паштети, сирні та м'ясні нарізки), салати, заправлені олією та майонезом або іншими соусами. Головний десерт весільного столу — торт, але також можна включити тістечка, цукерки, кекси, макаруни. Щоб меню було більш оригінальним, можна додати до списку кілька страв, приготованих за сімейними рецептами нареченого і нареченої. Також бажано, щоб на столі було якнайбільше сезонних овочів та фруктів, оскільки це смачно, корисно і дозволяє краще вкластися у бюджет. Щодо напоїв, то на весільному столі обов'язково має бути кілька видів тихих та ігристих вин, які можна придбати в маркеті алкогольних штук Maudau. Червоне подають до м'яса, біле — до риби та морепродуктів, а рожеве — до десертів. Ігристі вина зазвичай подають на початку та наприкінці святкової вечері. Також на столі мають бути 2–3 види міцних алкогольних напоїв з урахуванням смаків гостей. Це можуть бути горілка, віскі, коньяк. Додатково до алкоголю слід включити до списку соки, морси, компоти, мінеральну воду.

Затвердження меню

Після розробки слід затвердити меню з нареченим і нареченою, щоб внести необхідні коригування. Після цього можна приступати до закупівель та пошуку обслуговуючого персоналу. Найчастіше придбання потрібних продуктів делегують шеф-кухареві, але це не правило, а рекомендація.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар