Як у Полтаві минув Велодень – фото

30 травня у Полтаві провели «ВелоДень-2021». Учасники заїзду збиралися у трьох різних точках міста о 10:30 і прямували до головної точки збору – у Корпусний парк.

Кореспонентка «Полтавської Хвилі» стартувала від сонячного годинника, на вул. 23 вересня. Тут зібралися учасники з ближніх мікрорайонів – приїхало сотня полтавців.

Велосипедисти вишикувалися у колону, по чотири чоловіка в ряд. Серед транспорту велосипеди багатьох марок та різновидів. Найбільше гірських.

Учасники різного віку і статі. Їздили навіть з маленькими дітьми – установлювали для дітей спеціальне крісло на багажнику або катали на рамі.

Аби велосипедисти могли безперешкодно рухатися дорогами міста, їх супроводжував автомобіль патрульної поліції.

poltavska-khvilia_xcwi/JcSysWeMR.jpeg
«Це всеукраїнська акція, яку започаткували 15 років тому в Києві. Традиційно її проводять в кінці травня. Ми домовляємося з різними містами, кому коли буде зручно її організувати. Так, наприклад, цього року у Кременчуці їздили вчора, у Харкові – ще минулого тижня, а у нас – сьогодні. Наша мета – показати, що велосипедний рух у Полтаві є, нас багато, і що треба звертати увагу і на розвиток велоінфраструктури міста. Бо, як бачите, умов для безпечного руху велосипедистів містом поки немає», – розповідає Юрій Репало, очільник ГО «ВелоПолтава»,

Від 23 вересня до Корпусного парку дорога зайняла близько 30 хвилин. Велосипедисти намагалися не порушувати колону і лишати місце для проїзду авто. Рухалися у повільному темпі, тому встигали і фотографувати дійство, і знімати на відео.

poltavska-khvilia_xcwi/Vt8ysZ6GR.jpeg

Полтавці емоційно реагували на велопарад: махали руками, фотографували, водії, які проїжджали поруч – сигналили на знак підтримки.

У самому Корпусному парку зібралося більше тисячі велосипедистів.

«Я завдяки велосипеду тримаю себе у формі. Намагаюся, як тільки потепліє, пересідати на цей вид транспорту. Це і економія, і здоров'я», – каже полтавка Анастасія, 28 років. Катається на велосипеді вже близько 10 років.
«Я завдяки своєму велосипеду з дружиною познайомився. Ледве не збив її. Як в кіно прямо. Вона, мабуть тоді в шоці була, дала свій номер. А у вечері я перетелефонував, аби дізнатися про її самопочуття, і тоді домовилися про зустріч. І якось все завертілося... Зараз вже сина виховуємо», – розповідає полтавець Станіслав. «У сідлі» – близько 20 років.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар