Як вберегти дитину від випадння із вікна

Влітку зростає кількість дітей, які випадають з вікон. Це зазвичай відбувається через легковажність дорослих, які забувають про відчинені навстіж вікна.

Про те, як уникнути небезпеки, нагадали у КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР».

По-перше, не слід ставити стільці, дивани чи столи біля вікон. Дитина може використати це як сходинки.

По-друге, не варто заохочувати дітей гратися на підвіконні. Навіть якщо воно дуже зручне та широке.

Не слід зайвий раз показувати через вікно, тримаючи на руках дитину, як тато чи мама йде на роботу, пролетіла пташечка чи пробігла руда кішка. А якщо щось таки показувати, завжди треба міцно тримати дитину та бути готовим до різких рухів малюка.

Також не варто забувати про те, що москітна сітка не витримає вагу дитини, отже, не врятує дитину від випадання. Ба більше: вона створює у малюка відчуття безпеки і ілюзію опори. Тому, перебуваючи поруч з москітною сіткою, діти поводяться менш обережно. Часто діти випадають разом з цими сітками.

«Установка на вікно ручки із замком забере лише хвилину, а користі від того чимало: в разі потреби ручку можна зняти будь-якої миті й забрати із собою, що дає змогу лишати вікно на провітрюванны без ризику, що його відкриють, –йдеться у повідомленні, – Якщо немає бажання чи можливості міняти ручки, можна просто їх викрутити, причому прямо зараз, щоб дитина не могла самостійно відчинити вікно. Для цього потрібно викруткою відкрутити болти, якими закріплена рукоятка, прибрати їх, а саму ручку використовуйте лише за потреби».

Якщо дитина вдома, не можна ніколи тримати вікна відчиненими. Навіть якщо батькам здається, що вона завжди поруч, секунди, на які вони відвернуться, можуть стати останніми в житті дитини.

Найчастіше трагедії трапляються тоді, коли малюк залишається один у кімнаті. І хоч ситуації в житті бувають різні, треба намагатися ніколи не залишати дітей без нагляду.

Як зробити безпечні вікна для дітей

Пошук пристроїв, здатних захистити пластикове вікно від спроб дітей його відкрити, починається, як правило, після того, як мама застає свою дитину на підвіконні біля відчиненого вікна. Але краще про це подумати заздалегідь.

Блокатор

Блокуючі металеві засувки кріпляться на нижню частину віконного профілю і не дають маленьким рученятам повернути віконну ручку. Для дітей старшого віку такий спосіб захисту вже не буде настільки ефективним: п’ятирічний малюк запросто відсуне засувку.

Ручка із замком

Більш серйозний захист – заміна звичайних віконних ручок на ручки із вбудованим замком. Так пластикові вікна стануть абсолютно недоступними для дітей, а повернувши ключ у замковій щілині віконної ручки, володар ключа повністю заблокує віконну конструкцію.

Дитячий замок

Цей хитрий мініатюрний девайс монтується на нижню частину рами і не дає дитині, навіть при великому бажанні, розкрити віконну конструкцію. Максимум, що може зробити малюк – перевести раму в режим провітрювання. Розкрити навстіж може лише щасливий володар ключа від замка. Провести монтаж замка можна як в момент установки пластикових вікон, так і в будь-який інший час.

Щоб уберегти своїх найдорожчих від нещасного випадку, батькам варто пам’ятати, що відчинене вікно – це завжди небезпека для дитини.

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар