Як вибрати ДБЖ для дому
Типи ДБЖ
Джерело безперебійного живлення вибирається згідно з поставленим завданням. Виділяють три типи:
- Резервне. Недорогі моделі, актуальні для поодиноких випадків коливань напруги. Такі пристрої здатні контролювати роботу комп'ютерів, комутаторів, моніторів.
- Line-interactive. Підходить при частому коливанні напруги чи виході цифр за встановлений діапазон. Зустрічаються варіанти з чистою та модифікованою синусоїдою, які підходять для опалювальних, охоронних, вентиляційних систем.
- Безперервної дії. Найдорожчий варіант, який гарантує стабільну електропередачу навіть при частих відключеннях світла або низької якості напруги. Підходить для чутливого обладнання, включаючи побутову техніку.
Правила вибору
Основний параметр джерела безперебійного живлення — потужність, від якої залежить, скільки електроприладів зможе запитати пристрій за один раз. Трапляються різні діапазони: від 100 до 10 000 Вт. Рекомендуємо купити ДБЖ «із запасом», потужність якого на 25–30% перевищує сукупні цифри всієї периферії, що підключається до пристрою. Наступний момент — діапазон робочої напруги джерела безперебійного живлення, який підбирається відповідно до параметрів електромережі. Важливо врахувати максимальні цифри коливань, зазначені у мережі. Форма вихідного сигналу залежить від типу устаткування, що експлуатується. Наприклад, чутлива побутова техніка працює лише з правильною синусоїдою. Час автономної роботи говорить про те, скільки пристрій зможе протриматися на одному заряді. Якщо відключення світла трапляються регулярно, краще вибрати модель із великим ресурсом та можливістю підключати додаткові периферійні акумулятори. Для чутливих електроприладів важливо, щоб час переходу роботи на АКБ був мінімальним до секунди, інакше техніка може згоріти. Плюсом при виборі ДБЖ стануть:
- холодний старт для підключення приладів за відсутності напруги у мережі;
- гаряча заміна батареї без вимкнення безперебійника;
- дисплей для наочності робочого процесу;
- кілька розеток різного формату: наприклад, євро та мультистандарт;
- паралельна робота ДБЖ при підключенні декількох безперебійників до однієї мережі;
- можливість віддаленого моніторингу та управління.
ДБЖ — незамінний прилад для тих, хто турбується про збереження побутових пристроїв у будинку.