Одним із найдоступніших та найпоширеніших покрівельно-бітумних матеріалів є руберойд. Він відрізняється експлуатаційними характеристиками, призначенням, класом та вартістю. Перед тим, як купити руберойд, слід докладніше ознайомитися з його властивостями та складом.

poltavska-khvilia_xcwi/vk7nQ29VR.jpeg

Характеристики та виготовлення руберойду

Руберойд - рулонний покрівельний матеріал, який широко затребуваний для покриття покрівлі. Завдяки застосуванню якісної сировини та новітніх технологій гарантується герметичність й міцність полотна.

При купівлі варто звернути увагу на такі фізико-хімічні характеристики:

  • довжина та ширина рулону;
  • вага;
  • діапазон робочих температур;
  • гнучкість;
  • показник теплостійкості;
  • тип основи та модифікатора;
  • гарантійний термін та ціна.

Надійні виробники руберойду гарантують якість та міцність на розрив, відповідність європейським стандартам якості та вимогам пожежної безпеки.

Сучасний руберойд складається з декількох шарів. В основі поліестер або скловолокно, покрите бітумною масою з двох боків.

З нижнього боку є захисна плівка, а з верхнього посипка - базальтова або мінеральна. За рахунок цього покрівля надійно захищена від негативного ультрафіолетового випромінювання та механічних пошкоджень, і прослужить довгі роки.

Варто зазначити, що основа з поліефірного матеріалу відрізняється підвищеною міцністю, а маркування «ПЕ» вказує на здатність витримувати значні навантаження на розрив.

Для поліпшення фізико-механічних властивостей руберойду до складу додають спеціальні добавки (модифікатори). У результаті підвищується міцність, надійність, зносостійкість, довговічність, теплостійкість та стабільність полотна.

Такий руберойд сумісний з іншими покрівельними матеріалами, що розширює сферу його цільового застосування.

Сфера застосування руберойду

Руберойд має широку сферу застосування завдяки оптимальному співвідношенню ціни та якісних характеристик. Завдяки правильній формі рулону не потрібне обрізання, при цьому він легко укладається та створює герметичний килим.

Він застосовується не тільки для покриття покрівлі, а й як гідроізоляційний шар у різних конструкціях та спорудах. Гідроізоляція може бути як горизонтальною, так і вертикальною. При цьому верхній захисний шар буває з дрібнозернистим або грубозернистим посипанням, від чого залежить сфера використання.

Розрізняють кілька видів руберойду залежно від призначення. Є м'який РКП для нижніх шарів покрівлі, підкладковий РПП з пилоподібним посипанням та РКК для верхніх покрівельних шарів.

Сучасні виробники пропонують євроруберойд, який належить до модифікованого руберойду та характеризується вдосконаленим складом й кращою якістю.

Стандартна ширина рулону становить 1 м, а довжина 7,5 або 10 м. Для пакування використовують спеціальну поліетиленову плівку та розміщують рулони на піддонах, що спрощує транспортування на значні відстані зі збереженням якості.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар