Як вибрати варильну поверхню: головні характеристики

Варильна поверхня незмінно належить до переліку основної побутової техніки, що використовується на кухні. В асортименті відомих виробників доступні різноманітні моделі такого обладнання. Для вибору оптимального варіанту треба звернути увагу на головні характеристики, від яких залежать особливості використання. Їх потрібно розглянути докладніше.

Вибір з урахуванням типу живлення

Сучасні моделі вдало поєднують компактність, лаконічний дизайн, практичність, зручність та безпеку. Надійні та стильні варильні поверхні представлені в асортименті таких брендів, як Electrolux, Bosch, Gorenje, Whirlpool, AEG, Samsung, Siemens тощо. З огляду на тип живлення можна виділити такі варіанти:

  1. Газові. Звичні для багатьох варильні поверхні. Підійдуть для газифікованих будинків. Поєднують економічність та зручність. Користуватися таким обладнанням можна навіть під час перебоїв з електропостачанням. Однак газові моделі потребують безпечного використання.
  2. Електричні. Під’єднуються до мережі живлення. Характеризуються безпечним використанням, адже для розпалювання конфорок не потрібний побутовий газ. Нагрівання забезпечує електрична спіраль.
  3. Індукційні. Особливістю таких моделей є нагрів лише посуду, у якому перебуває страва. Робоча поверхня водночас не змінює температуру. Ризик випадково отримати опік знижується. Однак для використання індукційної моделі необхідний спеціальний феромагнітний посуд.

Додатково виділяють комбіноване обладнання. Це моделі, що працюють від побутового газу та електромережі. Будь-яку варильну поверхню вибирають з огляду на кількість конфорок. Найбільш розповсюджені серед користувачів моделі оснащують чотирма зонами нагріву. Для виготовлення поверхонь застосовують нержавіючу сталь, яку також можуть покривати емаллю. Ще доступна техніка, зроблена зі склокераміки та загартованого скла. Купуючи газову або електричну модель, варто звернути увагу на матеріал решіток. Зазвичай ці елементи виконані зі сталі або чавуну.

Додаткові функцій варильних поверхонь

Різноманітні корисні опції спростять використання техніки, а також зроблять її безпечнішою. Найбільш розповсюдженою функцією є турбонагрів. Він забезпечується конфоркою, яку оснащують кількома рядами полум’я, якщо розглядати газову плиту. В електричних та індукційних моделях також доступні зони швидкого та інтенсивного нагрівання. Для зручного керування часом відмінно підійде вбудований таймер. Індикатор залишкового тепла, захист від переливу рідин та доступу дітей — необхідні функції для створення безпечного середовища. Серед корисних опцій також треба виділити звуковий сигнал та автовимкнення.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар