«Яка клініка взагалі байдуже, головне — відгуки». Як полтавці обирають стоматолога
Хтось взагалі не заморочується над вибором стоматолога, а хтось ставиться до цього надміру педантично. Комусь важливий інтер'єр, для інших перш за все — зовнішній вигляд стоматолога. А на що звертаєте увагу ви? Пишіть у коментарях під нашим опитуванням.
Оксана, 21 рік, помічниця юриста
Починаю з відгуків знайомих або з соцмереж. Класно, коли в Instagram можна прослідкувати діяльність клініки або стоматолога, коли сторінка гарно оформлена, з неї можна дізнатися про лікарів, їхню спеціалізацію та досвід роботи.
Для мене дуже важливо, щоб усе виглядало естетично, щоб було нове сучасне обладнання, щоб клініка була чиста, працівники мали охайний вигляд. Зрозуміло, що мова вже не йде про інструменти.
Оскільки у мене з дитинства психологічна травма пов'язана зі стоматологами, для мене важливе уважне ставлення до кожного клієнта, щоб це не було як конвеєр. Я хочу, щоб максимально приділяли увагу мені, моїм потребам, страхам і запитам. Мені важливо, аби процедура пройшла комфортно, не боляче і не страшно.
Мая, 26 років, поліціянтка
Зазвичай обираю стоматологічну клініку з рекомендацій своїх знайомих, які вже її відвідували, клініку яку цікавить здоров’я пацієнта, а не бажання заробити на ньому кеш.
При виборі в першу чергу звертаю увагу на санітарний стан. Одним із головних моїх критеріїв є сам лікар та персонал, його ставлення до пацієнта, якість обслуговування, створення комфортних умов під час надання послуги та після.
Дмитро, 26 років, рятувальник
Взагалі не прискіпливий до стоматологів, раніше лікував зуби у лікарів, до яких привели батьки. Останній раз обрав стоматолога по рекомендації друзів, там ціна на лікування та чистку була в декілька разів дешевша, ніж в клініці біля парку Перемога.
Яка клініка взагалі байдуже. Головне — це відгуки на результати роботи лікаря, потім ціна. Але я б пішов і на експерименти до молодого стоматолога, якщо це буде не складне лікування.
Ярослава, 26 років, мама в декреті
Я, як більшість моїх знайомих, боюсь стоматологів. Тільки страх з'явився не у дитинстві, а вже у дорослому віці — після невдалих відвідин лікарні. Стоматолог намагався економити на знеболювальних препаратах (хоча оплачувала їх я) та вводив їх лише тоді, коли не могла спокійно сидіти. На мої прохання не реагував. Також не користувався медичними рукавичками, а робив усі процедури голими руками. Хоча у нього в кабінеті й була раковина, де він мив руки, про необхідну стерильність мова не йшла. Та і, як я потім дізналася після огляду в іншого стоматолога, цей лікар використовував застарілі методи очищення кореневих каналів. Через що я мала потім досить серйозні проблеми зі здоров'ям і врешті-решт втратила «вилікуваний» зуб.
Через свій невдалий досвід, тепер я першочергово розпитую знайомих, де вони лікуються, кого можуть порадити. Уже потім можу загуглити стоматолога, прочитати про нього на форумах чи то в місцевих групах у Facebook.
У кабінеті звертаю увагу на те, чи чисто, у якому стані інструменти лікаря, питаю, як він їх стерилізує. Не підпускаю до себе без стерильних рукавичок. Також я цікавлюся, яким чином збираються лікувати зуб, а не просто довіряю лікарю, як раніше. Після консультації можу почитати відгуки про препарати чи про процедури.
Сергій, 28 років, лікар-анестезіолог
Перш за все дивлюсь відгуки в Google-maps. Тоді звертаю увагу на інтер'єр та обладнання. Вже у самій клініці перевіряю, чи є кварцові лампи, наскільки хороший і як виглядає інструментарій.
Мені важливий зовнішній вигляд лікаря: як він одягається, чи носить маску, як часто міняє рукавички. Бо багато людей не знають, що під час певних процедур їх треба міняти дуже часто. Як анестезіолог дивлюсь які препарати використовує, наскільки вони дієві та нетоксичні.
Аліна, 21 рік, стиліст по зачіскам
Для мене важливі поради друзів, чи є сторінка в Instagram, чи можна подивитися до кого я йду, а також місце розташування. Мені важлива зручність при записі, тобто це або сайт, або месенджери, бо телефоном мені не зручно і неприємно. І, звісно, стаж роботи лікарів.
Володимир, 22 роки, студент
У першу чергу звертаю увагу на репутацію клініки. Перед усім при виборі буду цікавитися в друзів хто до кого ходив і на скільки добре зробили послугу. Мені важливо, щоб вони (лікарі) не «накосячили» та зробили все надійно.
Нагадаємо, раніше ми разом з фаховими стоматологами створили інструкцію для полтавців, яка допоможе обрати якісну клініку: «Не соромтесь питати. Що має бути в клініці, де ви плануєте лікуватися під наркозом — чеклист».
У наступних матеріалах разом з лікарями-стоматологами ми не лише розкажемо, а й покажемо як відбувається процес седації, та спробуємо його на собі, аби описати для вас власний досвід і поділитися враженнями.
Якщо у вас залишились питання, які ви хотіли б поставити безпосередньо стоматологу, але не маєте змоги потрапити на консультацію вже зараз — ви можете залишити їх за посиланням. Ми обовʼязково запитаємо фахівця й опублікуємо відповіді в одному з наступних матеріалів.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.