Які книги краще читати дошкільнятам

На форумах мами часто запитують, що почитати дітям, бо українські казки здаються надто жорстокими, а купувати книгу навмання — задоволення не з дешевих.

poltavska-khvilia_xcwi/1wxrVaF7g.jpeg
Ілюстрація до казки про Івасика Телесика від Абабигаламаги

«Полтавська хвиля» підготувала добірку книг для дошкільнят, які точно сподобаються малюкам.

ТОП книг від бібліотеки

У бібліотеці імені Олеся Гончара говорять, що є дитячі книги на які стоять у черзі. Бібліотекарка та дитяча письменниця Олена Колінько розповідає, що її колеги на абонементі деякі тексти не встигають видавати на руки — такі вони популярні.

poltavska-khvilia_xcwi/QkqNK-FnR.jpeg
Олена Колінько не лише радить книги, а й пише їх

Серед них:

«Фея Суничка», авторка Штефані Далє;

«Розумна собачка Соня», автор Андрій Усачов;

«Казка про пилососика Гошу», автор Андрій Курков;

«Кіт на ім'я Сплет», автор Роб Скоттон;

Наша кореспондентка, мама чотирирічного хлопця, Катерина Ткаченко переконана — діти почнуть читати, якщо їх заохотити. Любов до читання варто прищеплювати від перших місяців народження.

poltavska-khvilia_xcwi/D5e7KaK7g.jpeg

Знайомство з літературою слід починати з малюнків. Для цього підійде особлива серія під назвою Вімельбух. Це книги, які складаються з ілюстрацій. Одна з кращих «Рік у лісі» від «Видавництва старого Лева».

poltavska-khvilia_xcwi/6Nt5IaF7g.jpeg

На кожному розвороті представлений окремий місяць і зображена поведінка всіх лісових тварин. Вартість такої книги — 150 грн. Читати її можна роками, щоразу вигадуючи нові сюжети.

Схожі за тематикою Вімельбухи видавництва «Пегас», «Ранок» та «Артбукс». Останнє підходить для дітей від трьох місяців.

Дітям з року підійдуть книги з коротенькими історіями та ілюстрованими віршами. Серед фаворитів Платон Воронько та Грицько Бойко. Книга Грицька Бойка «Вереда» — одне з улюблених чтив малечі. Коротенькі віршики легко запам'ятовуються та розвивають мовлення.

poltavska-khvilia_xcwi/uAkDN-K7g.png
Уривок з книги Грицька Бойка Вереда

З двох років варто знайомити малечу із сюжетними ілюстрованими текстами. Нині великий попит має серія книг від видавництва «Артбукс» авторки Шері Даскі Рінкер «Про будівництво».

poltavska-khvilia_xcwi/DDxxNaF7R.jpeg
Вартість книг 200-250 грн

Окремої уваги заслуговує авторка Джулія Дональдсон та її книги про «Цурпалка» та «Груффала». Вони будуть цікавими для дітей трьох +. Історії авторки легко запам'ятовуються та мають гарні ілюстрації.

У чотири роки діти вже можуть слухати довші історії. Серед популярних — оповідки про двох мишок-пустунів Мануеля і Діді. Письменник Ервін Мозер написав і проілюстрував оповідання про мишок і розділив їх на чотири частини — відповідно до пір року.

poltavska-khvilia_xcwi/MrKSvaK7g.jpeg
Вартість книги 150 грн

Яку книгу обрати — спочатку батьки вирішують наосліп. Після — керуються вподобаннями дитини. Головне — потрібно пам'ятати, що ваша дитина буде читати не коли у неї багато книг, а коли батьки подають приклад.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар