Які книги краще читати дошкільнятам
На форумах мами часто запитують, що почитати дітям, бо українські казки здаються надто жорстокими, а купувати книгу навмання — задоволення не з дешевих.
«Полтавська хвиля» підготувала добірку книг для дошкільнят, які точно сподобаються малюкам.
ТОП книг від бібліотеки
У бібліотеці імені Олеся Гончара говорять, що є дитячі книги на які стоять у черзі. Бібліотекарка та дитяча письменниця Олена Колінько розповідає, що її колеги на абонементі деякі тексти не встигають видавати на руки — такі вони популярні.
Серед них:
«Фея Суничка», авторка Штефані Далє;
«Розумна собачка Соня», автор Андрій Усачов;
«Казка про пилососика Гошу», автор Андрій Курков;
«Кіт на ім'я Сплет», автор Роб Скоттон;
Наша кореспондентка, мама чотирирічного хлопця, Катерина Ткаченко переконана — діти почнуть читати, якщо їх заохотити. Любов до читання варто прищеплювати від перших місяців народження.
Знайомство з літературою слід починати з малюнків. Для цього підійде особлива серія під назвою Вімельбух. Це книги, які складаються з ілюстрацій. Одна з кращих «Рік у лісі» від «Видавництва старого Лева».
На кожному розвороті представлений окремий місяць і зображена поведінка всіх лісових тварин. Вартість такої книги — 150 грн. Читати її можна роками, щоразу вигадуючи нові сюжети.
Схожі за тематикою Вімельбухи видавництва «Пегас», «Ранок» та «Артбукс». Останнє підходить для дітей від трьох місяців.
Дітям з року підійдуть книги з коротенькими історіями та ілюстрованими віршами. Серед фаворитів Платон Воронько та Грицько Бойко. Книга Грицька Бойка «Вереда» — одне з улюблених чтив малечі. Коротенькі віршики легко запам'ятовуються та розвивають мовлення.
З двох років варто знайомити малечу із сюжетними ілюстрованими текстами. Нині великий попит має серія книг від видавництва «Артбукс» авторки Шері Даскі Рінкер «Про будівництво».
Окремої уваги заслуговує авторка Джулія Дональдсон та її книги про «Цурпалка» та «Груффала». Вони будуть цікавими для дітей трьох +. Історії авторки легко запам'ятовуються та мають гарні ілюстрації.
У чотири роки діти вже можуть слухати довші історії. Серед популярних — оповідки про двох мишок-пустунів Мануеля і Діді. Письменник Ервін Мозер написав і проілюстрував оповідання про мишок і розділив їх на чотири частини — відповідно до пір року.
Яку книгу обрати — спочатку батьки вирішують наосліп. Після — керуються вподобаннями дитини. Головне — потрібно пам'ятати, що ваша дитина буде читати не коли у неї багато книг, а коли батьки подають приклад.