Робоча група з питань перейменування затвердила варіанти для перейменування вулиць четвертої черги. Йдеться про деколонізацію, а також зміну назв через помилки або уточнень.
23 січня відбулося засідання робочої групи з питань перейменування.
Спершу на засіданні взяли до відома лист від пані секретаря Полтавської міськради Катерини Ямщикової, який робоча група отримала торік у грудні. У листі Ямщикова запропонувала призупинити прийняття заяв на перейменування вулиць на честь захисників та захисниць для уникнення некоректних ситуацій:
«Зважаючи на те, що війна ще триває, не всі командири мають можливість взяти участь у поданні».
Член робочої групи Леонід Булава зазначив, що надіслали відповідь на лист Ямщикової, але відповіді не отримали. Крім того, він сказав, що робоча група продовжить працювати над перейменування топонімів.
«Я особисто передав у руки Катерини Ямщикової. Я так розумію, що вона його не читала. З канцелярції мені телефонували і сказали, що персонально отримаю відповідь».
Водночас член робочої групи Олег Пустовгар сказав, що лист може суперечити постанові Уряду, яка передбачає увіковічення памʼяті захисників та захисниць.
«Там прописано відповідальних виконавців: органи місцевого самоврядування, обласні військові адміністрації. Там немає такого поняття як призупинити процес. Тут є певні тонкощі».
Пані секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова прокоментувала, що йдеться не про завершення перейменування з іменами військових, а про призупинення, щоб удосконалити механізм. Таке рішення повʼязане з тим, щоби під час голосування не обирати нову назву з-поміж військових.
«Процес перейменування на паузі поки не відпрацюємо алгоритм, який відповідатиме всім етичним і відповідним нормам. Як тільки алгоритм буде напрацьований він відразу буде публічно представлений і запущений. Це рішення не повʼязане з високою компетенцією робочої групи. Лише для удосконалення механізму».
Отож робоча група затвердила варіанти назв для перейменування вулиць четвертої черги. Пустовгар сказав, що деякі вулиці перейменовують не в контексті деколонізації, а для приведення у відповідність, наприклад, деякі назви мають граматичні помилки.
Отож, затвердили такі варіанти для перейменування:
пров. Кооперативний
- пров. Давида Молдавського
- пров. Різдвяний
вул. Кривоносівська
- Миколи Костомарова
- Михайла Кравчука
вул. Макаренка
- вул. Антона Цедіка
- вул. Миколи Василенка
пров. Микитенка
- пров. Соломона Розенбаума
- пров. Анатолія Щербака
- пров. Валерія Боняківського
- пров. Сергія Дядюши
- пров. Івана Білика
вул. Мясоєдова (зняли з голосування)
пров. Мясоєдова (зі зміною на вулицю)
- вул. Ігоря Щербака
- вул. Садівника Гусена
вул. Партизанська
- вул. Володимира Ельяшевича
- вул. Уласа Самчука
- вул. Юрія Липи
- вул. Братства Тарасівців
пров. Паскаля
- пров. Мазепинців
- пров. Миколи Орла-Степняка
- пров. Сергія Шелухіна
пров. Першотравневий (з єдиною пропозицією для збереження історичної мікротопонімії)
- Миколаївський узвіз
вул. Петрашева (із виправленням)
- вул. Петра Петращева
- вул. Художника Петращева
вул. Повстанська
- вул. Василя Стуса
- вул. Івана Лютого-Лютенка
вул. ПРЗ
- Володимира Колеснікова
вул. Рябушанська (виправлення назви)
- вул. Рябухівська
вул. Тобілевича
- вул. Родини Тобілевичів
пров. Цитовський
- пров. Михайла Самбікіна
- пров. Федора Щербини
Нагадаємо, що у Полтаві перейменують ще 53 вулиці та провулки. На сесії міськради депутати голосуватимуть за перейменування 61 вулиці та провулків у Полтавській громаді.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.