Які витратні матеріали потрібні для роботи лабораторії

Лабораторія – це спеціально обладнане приміщення для проведення наукових дослідів та експериментів. Дослідження є невід'ємною складовою різних сфер діяльності: фармацевтика, охорона здоров'я, хімічна, косметична, харчова та інші. Всі ці галузі вимагають облаштування особистої лабораторії для отримання точної інформації про продукцію, що випускається.

Для точної роботи такого відділу на підприємстві знадобиться якісне та надійне оснащення. Для повноцінного функціонування потрібно як елементарне скло предметне, так і дороге спеціалізоване обладнання. Витратні матеріали необхідні не тільки на етапі створення, а й у ході робіт, оскільки потребують регулярного оновлення.

poltavska-khvilia_xcwi/t-Hkw2rVg.jpeg

Які розхідники потрібні для роботи лабораторії

Для проведення досліджень та планових тестів лаборанту знадобиться досить широкий перелік матеріалів. В більшості випадків вони відносяться до категорії витратних і вимагають регулярного оновлення. Через це забезпечення лабораторій є складним завданням. Розглянемо базовий набір для будь-якого дослідницького відділу:

  • Хімічні речовини. Для проведення дослідів будуть потрібні реактиви такі як: кислоти, луги, основи, індикатори. Застосовуються для конкретної мети та вимагають правильного поводження, маркування та зберігання.
  • Скляні вироби. У процесі досліджень потрібно виконувати змішування, титрування, нагрівання, вивчення, зберігання тощо. Все це можна виконати за допомогою колб, пробірок, мензурок, піпеток, предметних скель і т.д. Всі ці девайси виконані зі спеціального скла з високою стійкістю до хімічних речовин та термічних процесів. Ця категорія потребує оновлення через свою крихкість та природне зношування.
  • Пластиковий посуд. Дешевший аналог скла з ідентичним набором предметів. При цьому такі пробірки та піпетки є одноразовими і не завжди можуть забезпечити ідеальну точність показників.
  • Фільтри. До категорії розхідників відносяться фільтруючі елементи, які дозволяють позбавити досліджувані речовини домішок, сторонніх фракцій і т.д. Як правило, всі вони одноразові або з обмеженим ресурсом.
  • Середовище. Для культивування клітин, бактерій, вірусів, мікроорганізмів та інших біотехнологічних досліджень необхідне живильне середовище. Це одно- або багатокомпонентні субстрати, які забезпечують підтримку розвитку досліджуваних форм.
  • Захист. Працівники лабораторії повинні завжди бути укомплектовані засобами індивідуального захисту, які час від часу також потребують заміни.

І це далеко не повний список витратних матеріалів, які повинні постійно оновлюватися для повноцінної роботи лабораторій.

Як вибрати витратні матеріали

Закупівлею обладнання повинен займатися відповідальний лаборант або керівник відділу, який чітко розуміє специфіку роботи. При цьому важливо керуватися головним правилом – не заощаджувати на розхідниках, оскільки це може привести до отримання некоректних даних після досліджень. Річ у тому, що за низькою ціною ховається така сама якість.

Також не варто співпрацювати із сумнівними постачальниками, які обіцяють разючі знижки. Перед покупкою важливо звернути увагу на термін придатності реактивів, точність виконання інвентарю, колб та допоміжного обладнання. Девайси, що купуються, не повинні мати видимих дефектів. Важливо запитати сертифікати, які зможуть підтвердити якість продукції, що реалізується. Надійний постачальник надасть всю необхідну документацію та проведе професійну консультацію щодо товару.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар