Якщо не Україні, то — в музей: скільки словацьких МіГ-ів планують нам передати

За словами міністра оборони Словаччини Ярослава Надя, його країна наразі розглядає можливість надання Україні 10 з 11 радянських військових літаків МіГ-29. При цьому ще один, 11-й літак такого типу, який перебуває на озброєнні Словаччини, зарезервований для музею.

poltavska-khvilia_xcwi/biK_I1b4R.webp
«Ми більше ніколи не будемо використовувати МіГи. Вони не мають для нас реальної цінності. Якщо ми віддамо їх Україні, вони допоможуть врятувати життя», - зазначив Надь, якого цитує Associated Press.
poltavska-khvilia_xcwi/gC_lSJx4R.webp

Видання нагадує, що Словаччина зупинила обслуговування своїх МіГ-ів влітку через брак запчастин, а також спеціалістів з їх технічного обслуговування, адже російські техніки повернулися додому.

На думку Надя, військова підтримка України відповідає інтересам самої Словаччини.

«Те, що Україна буде здатна захистити себе від російської агресії, абсолютно відповідає нашим національним, державним, безпековим і оборонним інтересам», – сказав він.

Міністр оборони Словаччини запевнив AP, що угода щодо передачі МіГ-ів буде «справді безпрограшною для всіх учасників».

AP зазначає, що загалом Словаччина передала Україні зброї на суму майже 168 мільйонів євро. Якщо Словаччина погодиться передати свої літаки, вона стане першим членом НАТО, який це зробить.

poltavska-khvilia_xcwi/nJ9uI1xVg.webp

Остаточне рішення з цього питання очікується протягом кількох днів або тижнів, адже не всі політичні сили країни підтримують цю ідею. І собі, Братислава підписала угоду про закупівлю 14 американських винищувачів F-16 Block 70/72.

poltavska-khvilia_xcwi/QRvrIJb4R.webp

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Полтавська хвиля

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар