«Його очі пережили пекло» — у Полтаві з'явився стінопис із морпіхом «Волиною» (фото)
9 листопада відкрили мурал з морпіхом Сергієм Волинським з позивним «Волина».
Стінопис намалювали на багатоповерхівці на пров. Ломаний, 38А. Мурал створювали троє художників. Портретист Гриша Шоком розповідає, що для малюнку обрали фото «Волини» з Президентом Володимиром Зеленським:
«В інтернеті багато картинок, але вони не передають характер людини. Ми взяли фото з Зеленським. Тут видно життєрадісні риси обличчя. Це змішана техніка, зокрема аерозоль з фарбою, яку передавали спонсори».
Співзасновниця проєкту «Містохаб» Альона Гончаренко говорить, що ідея створити мурал з'явилася понад пів року тому, коли Волинський ще перебував у російському полоні. Тому дозвіл на використання фото намагалися отримати у родичів військовополоненого:
«Подумали з командою про те, що було б доцільно подякувати людям, які здійснили подвиг. Намагалися знайти зв'язок з рідними і зв'язалася з Тетяною (рідна сестра Сергія Волинського, — ред.), щоб отримати дозвіл на використання фотографії. З цього почалася наша основна ідея».
За словами сестри Волинського Тетяни Харько, малюнок брата схожий на нього в житті — усміхнений, позитивний, щасливий.
«Багато хто говорив, що його очі пережили пекло. Цей період дійсно був. Він достойно та гідно його пройшов. Але на майбутнє я хочу, щоби він тільки бачив добро та незалежну Україну».
Поки що морпіх не бачив стінопис, адже у нього відсутній інтернет. Але родичі сподіваються, що військовий буде приємно здивований.
«Сергій ще не знає, не бачив. У нас немає з ним постійного зв'язку. Коли дізнається — це буде приємний сюрприз для нього», — каже сестра «Волини».
«Волина» народився в Полтаві. Спершу навчався в школі №19, а потім у гімназії №21. Після закінчення військового ліцею в Кременчуці отримав направлення на службу в Керчі. Коли російські війська окупували Крим, Волинський повернувся на територію України.
«Сергій витримав присягу. Він по 6-10 місяців був на передовій всі ці 8 років. Служив у Маріуполі, коли почалося повномасштабне вторгнення. Він залишився вірним народу, присязі, виконав кожен наказ», — каже Тетяна Харько.
Також відкриття стінопису відвідав побратим «Волини» Артем:
«Цей мурал відображає його сутність, бо він завжди посміхається. Хочу сказати, що завдяки йому я стою перед вами. Він врятував багато життів. Я хочу йому дуже подякувати та побачити».
Пригадаємо, що 21 вересня з російського полону повернули 215 українських бійців, зокрема Сергія Волинського. Нині він перебуває у Туреччині.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.