«Його очі пережили пекло» — у Полтаві з'явився стінопис із морпіхом «Волиною» (фото)

9 листопада відкрили мурал з морпіхом Сергієм Волинським з позивним «Волина».

Стінопис намалювали на багатоповерхівці на пров. Ломаний, 38А. Мурал створювали троє художників. Портретист Гриша Шоком розповідає, що для малюнку обрали фото «Волини» з Президентом Володимиром Зеленським:

«В інтернеті багато картинок, але вони не передають характер людини. Ми взяли фото з Зеленським. Тут видно життєрадісні риси обличчя. Це змішана техніка, зокрема аерозоль з фарбою, яку передавали спонсори».
Портретист Гріша Шоком
Підпис художників на стінописі

Співзасновниця проєкту «Містохаб» Альона Гончаренко говорить, що ідея створити мурал з'явилася понад пів року тому, коли Волинський ще перебував у російському полоні. Тому дозвіл на використання фото намагалися отримати у родичів військовополоненого:

«Подумали з командою про те, що було б доцільно подякувати людям, які здійснили подвиг. Намагалися знайти зв'язок з рідними і зв'язалася з Тетяною (рідна сестра Сергія Волинського, — ред.), щоб отримати дозвіл на використання фотографії. З цього почалася наша основна ідея».
Співзасновниця проєкту «Містохаб» Альона Гончаренко (праворуч)
Полтавці на відкритті муралу
Полтавці на відкритті муралу
Полтавці на відкритті муралу

За словами сестри Волинського Тетяни Харько, малюнок брата схожий на нього в житті — усміхнений, позитивний, щасливий.

«Багато хто говорив, що його очі пережили пекло. Цей період дійсно був. Він достойно та гідно його пройшов. Але на майбутнє я хочу, щоби він тільки бачив добро та незалежну Україну».

Поки що морпіх не бачив стінопис, адже у нього відсутній інтернет. Але родичі сподіваються, що військовий буде приємно здивований.

«Сергій ще не знає, не бачив. У нас немає з ним постійного зв'язку. Коли дізнається — це буде приємний сюрприз для нього», — каже сестра «Волини».
Сестра Сергія Волинського Тетяна Харько

«Волина» народився в Полтаві. Спершу навчався в школі №19, а потім у гімназії №21. Після закінчення військового ліцею в Кременчуці отримав направлення на службу в Керчі. Коли російські війська окупували Крим, Волинський повернувся на територію України.

«Сергій витримав присягу. Він по 6-10 місяців був на передовій всі ці 8 років. Служив у Маріуполі, коли почалося повномасштабне вторгнення. Він залишився вірним народу, присязі, виконав кожен наказ», — каже Тетяна Харько.

Також відкриття стінопису відвідав побратим «Волини» Артем:

«Цей мурал відображає його сутність, бо він завжди посміхається. Хочу сказати, що завдяки йому я стою перед вами. Він врятував багато життів. Я хочу йому дуже подякувати та побачити».
Побратим «Волини» Артем (ліворуч)

Пригадаємо, що 21 вересня з російського полону повернули 215 українських бійців, зокрема Сергія Волинського. Нині він перебуває у Туреччині.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"