Java: історія виникнення, переваги та можливості застосування

Java – це одна з найбільш популярних мов програмування сьогодення. Вона використовується для розробки різних додатків для ПК, мобільних та інтелектуальних девайсів. Знання Java відкриває можливості для швидкого вступу в ІТ та перспективи вигідного працевлаштування. Саме тому на вивчення цієї мови в Україні зберігається високий попит.

poltavska-khvilia_xcwi/XAkzhXLVR.jpeg

Історія Java

Java відноситься до мов програмування загального призначення. Її створила компанія Sun Microsystem для застосування у розробці ігор, ПЗ та застосунків. Презентували її в 1995 році, хоча роботи по її створенню велися з 1991 р. Причиною стало те, що коди на попередніх мовах (наприклад, С++), не могли однаково читатися на будь-якій машині.

Розробка Джава вирішила цю проблему. До того ж, для цієї мови характерні наступні риси: простий синтаксис, безпека, портативність та масштабованість.

Всі ці особливості зробили Java однією з найбільш затребуваних та популярних мов в світі. В Україні її використовують понад 14% розробників.

poltavska-khvilia_xcwi/sA1ltXL4R.jpeg
Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors/prohramuvannia/java/

Де застосовують Java

Загальна кількість пристроїв, на яких в наш використовують цю мову програмування вже перетнула число в 7 млрд. Це говорить про широке поширення Java та її універсальність. Загалом, серед сфер, де її використовують, можна відмітити створення наступних продуктів:

  • мобільних додатків;
  • ігор;
  • наукових та веб-розробок;
  • мобільних девайсів та ігрових консолів;
  • суперкомп’ютерів;
  • серверні додатки.

На сьогодні саме Java є основою мереживних застосунків практично всіх типів.

Переваги Java

Щоб зрозуміти, чому ця мова програмування входить в топ-5 найбільш популярних серед розробників, розглянемо її особливості. Переваги Java виражені в наступних аспектах:

  1. Відносна простота. Java не настільки легка, як Python, але вона простіша, ніж С++ чи С. Функціональність у неї оновлюється досить повільно, тому легко вдається переходити на нові версії – не треба вивчати заново.
  2. Надійність. Для Java характерна строга типізація. Тобто кожен вираз чи змінна мають певний тип при компіляції, тому спрощується процес виявлення проблем. Компілятор вказує на помилку.
  3. Об’єктно-орієнтованість. Бібліотеки цієї мови – це класи і вони відповідають за її функціональність. Тобто, будь-який застосунок, написаний на Java представляє собою набір класів, а вони в свою чергу описують об’єкти. Ця особливість і надає можливість писати складні, але досить доступні у підтримці ПЗ.
  4. Кросплатформенність (переносимість). У Java є спеціальна програма, яка виконує код (Java Virtual Machine) на будь-якій апаратній платформі чи ОС: від smartcard до систем розумних будинків.
  5. Гнучкість. Застосування Java можливе для програм будь-якого рівня складності: інтернет-магазинів, штучного інтелекту, банківських застосунків тощо.

До того ж, у мови велике ком’юніті. Нею користуються багато розробників по всьому світу, в неї є тисячі форумів та бібліотек, відкриті проекти та документи на GitHub. Всі перераховані переваги роблять Джава зручною мовою для початківців у програмуванні.

poltavska-khvilia_xcwi/-t1_tuY4R.jpeg

Вивчення Java: що змінилося

Універсальність та зручність цієї мови дуже швидко зробили її популярною серед розробників. Проте ще кілька років тому в Україні навчання програмуванню було можливе лише у вишах чи самостійно по книжках, порадам та відео з YouTube, шукаючи інформацію на форумах. Але поступово ситуація змінилася.

Сьогодні існує більше способів вивчати Java і перш за все – це навчання під керівництвом фахівців: на курсах чи індивідуальних заняттях.

Способи вивчення Java

Враховуючи популярність цієї мови програмування та її універсальність, стає зрозуміло, що і в майбутньому вона буде використовуватися, отже і спеціалісти будуть затребувані на ринку праці. Зважаючи на перспективність цього напрямку, багато розробників, в тому числі й початківці, зацікавленні у вивченні Java. Освоїти їх можна кількома способами:

  1. Самостійно.
  2. Курси Java.
  3. З репетитором.

Кожен метод має певні особливості. Проведемо порівняння:

poltavska-khvilia_xcwi/Xcf3tuYVg.png

Підсумовуючи, відмітимо, що знання Java – мастхев для тих, хто хоче розвивати кар’єру розробника. Ця мова затребувана, широко використовується і через універсальність має позитивні перспективи щодо популярності в майбутньому. До того ж вона досить проста, підходить для початківців, і сьогодні є багато способів для навчання Java. Про особливості і переваги кожного ми детально розписали. Але варто розуміти, що на етапі вивчення дуже важлива підтримка досвідченого фахівця, тож радимо скористатися послугами репетитора, який допоможе розібратися в незрозумілих моментах та увійти в ІТ більш впевнено.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар