Каналізаційні «Веноми»: яке сміття комунальники витягають з нечистот (відео)
У «Полтававодоканалі» пояснили, чому не можна викидати сміття в каналізацію.
Усі нечистоти з міста потрапляють на дві очисні споруди та насосні станції. На останніх встановлені решітки, на яких збирається сміття. Весь непотріб вичищають машиністи та оператори власноруч.
«Хочу сказати, щоб поважали наш труд і не кидали сміття в каналізацію. Тут дивуєшся кожен день. І каністри, і колеса, і автомобільні диски, мертві собаки, кролі, кози. Викидають і все тиче до нас, а ми руками прибираємо», — каже працівник станції Сергій.
Начальник служби каналізації «Полтававодоканалу» Іван Мистюк говорить, що найчастіше каналізація засмічується засобами гігієни, які містяни викидають у туалет. Сміття, яке вимушені витягати з колекторів, комунальники жартома називають «Веном».
«Синтетичний матеріал сплітається в косички. Буває витягуємо по п’ять метрів. Також припливають покришки з автівок, дошки. Десь відкриті колодязі або їх відкривають і туди щось виливають. У сезон підготовки консервації на зиму все викидають в туалет».
Що не можна викидати у каналізацію:
- залишки їжі;
- засоби особистої гігієни, підгузки;
- ганчірки;
- поліетиленові пакети;
- жувальні гумки;
- використаний наповнювач від котячого туалету;
- мертвих тварин;
- предмети з пластику, скла, металу;
- будівельне сміття.
Раніше на станціях були встановлені центрифуги, які перебивали сміття. Проте, обладнання пропрацювало не довго і вийшло з ладу.
«Зрозуміло, що приїхали переселенці, людей стало більше, викидати стали більше. Якби концентрат був подріблений, то не забивалися б насоси. Не вистачає потужності, щоб його перемолоти і викинути».
Наразі потужності насосної станції дозволяють перекачувати близько 35 тисяч м³ нечистот. За словами начальника служби каналізації, потік води збільшується ближче до 12-13-ї години.
«Є нічний насос, який працює з 12 ночі і до 5-6 ранку. Потім підключаються потужніші. Тобто, коли люди просипаються, потік води збільшується», — говорить Іван Мистюк.
Також «Полтававодоканалу» закуповує генератори, щоб запобігти забрудненню в екстренних випадках, адже без електроенергії не працюватимуть свердловини і водозабори. У результаті без води не працюватиме каналізація. Це може привезти до того, що будуть перевантажені колектори.
Нагадаємо, що «Полтававодоканал» пропонує встановлювати загальні лічильники в будинках безплатно.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.