Карантин по-новому. Жоден з полтавських вишів не зможе навчати студентів

13 вересня в Україні оголосили нові правила карантину для вакцинованих він буде пом'якшеним, для невакцинованих навпаки.

Сертифікати про щеплення

Тепер буде три види сертифікатів.

Внутрішній сертифікат поділять на два види – жовтий, як підтвердження того, що людина отримала перше щеплення, а також зелений – про повний курс вакцинації.

Для чого потрібні кольорові сертифікати?

Коли в Україні введуть жовту зону карантину, власники цих документів зможуть вільно відвідувати кінотеатри, театри, музеї, спортзали, басейни, масові заходи, наприклад, концерти.

Тобто обмеження жовтої зони не буде, якщо щонайменше 80% відвідувачів та персоналу таких закладів будуть вакциновані хоча б першою дозою і у них буде жовтий ковід-сертифікат.

Червона зона. Нові умови

За правилами червоної зони, в Україні закривають все – торгові центри, кафе, ресторани, кінотеатри, ринки, фітнес-зали, скасовують концерти. Працюють лише продуктові магазини, аптеки, заправки.

Однак, уряд заявив, що цих обмежень не буде, якщо всі матимуть сертефікат про повну вакцинацію.

Тобто навіть у червоній зоні у ресторан, кінотеатр мають пропускати відвідувачів, якщо вони і персонал повністю вакциновані.

Що з навчанням

Для шкіл карантин навпаки пом'якшили. Якщо раніше у жовтій зоні мали закривати школи, якщо там двома дозами не вакциновані хоча б 80% вчителів, то тепер йдеться лише про одне щеплення.

poltavska-khvilia_xcwi/XvJ3ofI7R.jpeg

У разі введення червоної зони, заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають зелений ковід-сертифікат, якщо всі вакциновані двома дозами.

Як показують підрахунки, скоріше за все полтавську ВУЗи перейдуть на дистанційку. Адже кількість невакцинованого персоналу значно перевищує вакцинований.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар