Чи можливе поєднання швидко та смачно? Так! Кава в капсулах – це чудове розв'язання даної проблеми. По-перше, це справжня економія часу, який сміливо можна присвятити сім'ї чи для самостійного розвитку. По-друге, готувати смачну та натуральну капсульну каву дуже просто. Достатньо завантажити ємність у спеціальний отвір та почекати кілька хвилин, капсульна кавомашина зробить всі процеси самостійно та якісно. До того ж користуватись девайсом зовсім не важко, а доглядати ще простіше.
Якщо ви бажаєте купити каву в капсулах, то зробіть у спеціалізованих магазинах, де продукція завжди свіжа та оригінальна. Спеціалісти та консультанти, в разі чого, допоможуть з вибором та рекомендують популярні бренди та, можливо, акційні пропозиції. Так, капсульна кава це справді смачний та ароматний напій, але як правильно його готувати? У цій статті ми розкриємо цікаві рекомендації та поділимось покроковою інструкцією, аби ви готували тільки найсмачнішу зернову каву.
Капсульна кава: види та типи порцій для приготування
Кавовий ринок пропонує величезну кількість асортименту від відомих торгових марок, тому перш ніж готувати та купувати продукт, дізнайтесь які взагалі існують капсули.
Обираючи капсульну каву, ви не зможете не помітити, що найчастіше зустрічаються такі бренди:
- Nespresso. Продукція швейцарського бренду вважається однією із найякісніших! Особливість полягає у тому, що кава одночасно має щільне тіло, високий рівень міцності та неймовірний аромат.
- Lavazza. Відомий у всьому світі італійський виробник, що балує своїх шанувальників смачною кавою зі 100% складом арабіки, неймовірними купажами та солодким присмаком.
- Dolce Gusto. Спробуйте високоякісну продукцію від знайомої всім марки Нескафе, де у складі тільки вишукана арабіка з невеликою домішкою робусти.
- Trevi. Український виробник, що пропонує насолодитись вишуканим та найсмачнішим лунго, що має насичений смак, завдяки спеціальному типу помелу.
Також кава у капсулах поділяється на такі типи:
- Алюмінієві. Найпопулярніший тип капсул у виробництві, все завдяки гарній міцності матеріалу, стійкості, в плані попадання вологи та сонячних променів.
- Харчовий пластик (полімерні). Непогані капсули, що мають схожі характеристики з алюмінієвими. Один мінус у тому, що з часом, пластикові ємності можуть “віддати” каві неприємний пластиковий запах.
- Комбіновані. Цікавий та максимально практичний тип капсул, ємність знову ж таки пластикова, а от покриття фольговане. Ергономічно та економно водночас.
Процес приготування капсульної кави
Процес насправді доволі не складний, та навпаки цікавий. Пропонуємо до уваги алгоритм простих дій, що стануть в пригоді кожному початківцю та кавоману.
Підготовка
Щоб все пройшло спокійно та гармонійно, потрібно підготувати заздалегідь деякі деталі. Якби це не було дивно, потрібно мати спеціальну кавомашину, яка має функцію приготування капсульної кави. Далі візьміть одну порцію улюбленої кави з упаковки чи тубусу, та встановіть в апарат, дотримуючись правил з інструкції. Щільно закрийте кришку, саме щільно, ви маєте почути відповідний звук, схожий на клацання, це означає, що все правильно та в апараті є правильний рівень тиску, вода не буде витікати та кавоварка працюватиме справно.
Оберіть напій
Майже всі капсули можна приготувати за допомогою функції еспресо та лунго, тому тут ви самостійно можете вирішити, який саме напій, та в якій кількості ви бажаєте отримати. Деякі виробники додають до пакування додаткові капсули з сухим молоком, або міксують різні добавки у капсулі разом із меленою кавою.
Ступінь помолу
Помел та дозування кількості меленої кави виконані заздалегідь, тому вам не потрібно витрачати час на ці процеси. Так у стандартній порції еспресо 5 грамів кави, відповідне подвійне еспресо – 10 грамів.
Вода
Використовувати можна тільки бутильовану та фільтровану м'яку воду, кімнатної температури. Дуже холодна, жорстка не очищена рідина погано впливає не тільки на смак готової кави, вона псує кавомашину, з'являється накип, та через деякий час апарат перестає працювати.
Пролив води та передзмочування
Перед тим, як виконати пролив води, потрібно виконати передзмочування. Особливо це стосується бренду капсул Nespresso, адже у складі є зерна, що обсмажені темним ступенем та щоб стабілізувати рівень екстракції, потрібно дотримуватись таких кроків:
- Обрати потрібну капсулу та почати пролив води, натиснувши кнопку “старт”.
- Упродовж десяти секунд капсула наповнюється водою, далі самостійно зупиніть процес подачі води.
- Далі потрібно почекати близько тридцяти секунд, той самий час коли заварюється звичайна кава.
- По закінченню потрібного часу, просто пролити решту води, що залишилась.
Цікаво! Зерна зі світлим чи середнім рівнем прожарювання мають невеликий рівень екстракції, тому цей процес не обов'язковий, чи подекуди зовсім не актуальний.
Дотримуючись цих кроків, ви самостійно зможете легко та швидко приготувати відмінну каву без додаткових зусиль.
Догляд за кавомашиною
Доглядати за апаратом зовсім не важко, зазвичай достатньо регулярно промивати резервуари з водою та краплями. Якщо потрібна глибша та професіональна чистка, то для цього існують спеціальні очищувальні капсули. Завдяки цим капсулам, відбувається процес очищення від залишків кави та масел саме зсередини, де майже неможливо дістати самостійно. Після очищення, потрібно обов'язково пролити декілька разів воду без будь-яких капсул. Якщо серйозно поставитись до цього питання, то кавоварка скаже вам “дякую”, та прослужить багато років, а кожний приготований напій буде смачний та ароматний.
Несправності та їх усунення
Пропонуємо корисні поради, які допоможуть самостійно вирішити проблеми з апаратом:
- Проблема: тече не кава, а просто вода.
Рішення: перевірте, чи достатньо щільно притиснута капсула.
- Проблема: кавоварка не може самостійно пробити капсулу
Рішення: переконайтесь, що кришка притиснута до кінця або перевірте тиск помпи.
- Проблема: буває так, що апарат гуде та видає дивний, нестандартний звук, при цьому вода не йде. Скоріш за все капсули запресовані та у помпі недостатньо тиску.
Рішення: потрібно пропустити воду. Для цього затисніть кнопку потрібної програми на декілька секунд, без капсул всередині. Далі знову вставити капсульну каву та запустити процес заново.
Існує ще дуже багато причин та несправностей, через які кавомашина не працює. Якщо самостійно розв'язати проблему не вдається, зверніться до спеціалістів та професіоналів, що мають досвід у цих питаннях й можуть швидко та якісно полагодити апарат. Так, на це потрібно буде витратити кошти, але ви зекономите свій час, сили та нерви.
Отже, капсульна кава це прекрасна можливість приготувати відмінний напій, всього за пару рухів та декілька хвилин. Така кава вже перемелена, герметично запакована та може зберігатись роками та не втрачати при цьому свої смакові властивості. Ще один аргумент на користь капсульної кави це те, що кавоварка, після приготування напоїв, залишається доволі чистою. Скористайтесь порадами з цієї статті та самостійно приготуйте ніжний капучіно з пишною пінкою, міцний та насичений еспресо чи смачне какао з молоком!