Хочеться прилаштувати кота чи собаку в люблячу родину — як живе полтавський пункт перетримки тварин

19 липня у полтавському Пункті перетримки відбулась зустріч волонтерів, представників ГО «Барбоскіни», БФ «Європеєць», кінологів, працівників КАТП-1628, журналістів, активістів.

poltavska-khvilia_xcwi/P5dPt2g4R.jpeg

Начальник відділу по скороченню популяції тварин Сергій Богодюк відзвітував про роботу, яку провели на Пункті за останні три місяці.

За його словами, для тварин закупили корми на три місяці наперед:

  • Субпродукти на суму 71 тис. грн;
  • Крупи на 45 тис. грн.
poltavska-khvilia_xcwi/hqh8phR4R.jpeg

Кожного дня з цих інгредієнтів працівники варять кашу, якою годують тварин.

Розрахунок проводили на середню кількість тварин згідно з нормами харчування для службових собак МВС, які списані зі служби за віком:

  • Суміш круп (пшенична, ячна і вівсянка) 220 г/на добу;
  • Субпродукти 260 г/на добу.
«Я можу спробувати її, якщо у когось є сумніви у якості», — сказав Сергій Богодюк.

Наразі на Пункті перетримки є проблеми зі стерилізацією. Оскільки ця стаття видатків незахищена, процедура неперіодична. У січні КАТП-1628 профінансувало стерилізацію тварин з власного прибутку на суму 108 тис. грн. Але цих грошей вистачило ненадовго.

poltavska-khvilia_xcwi/0NSwphRVg.jpeg

Керівник повідомив, що Пункт перетримки уклав договір з клінікою на стерилізацію 300 тварин та 50 діб лікування.

Крім того, є проблеми з перетримкою тварин, оскільки місця для всіх не вистачає. Тому працівники планують будувати нові вольєри та будки. Однак головна їхня мета — прилаштувати кота чи собаку в люблячу родину.

«Почастішали випадки звернення щодо агресивних собак на вулицях. Але якщо ми не будемо повноцінно прилаштовувати тварин, ми не зможемо брати тварин з вулиць міста», — говорить керівник Пункту перетримки.
poltavska-khvilia_xcwi/DAlwp2R4g.jpeg

Знайти родину для собак і котів допомагають волонтери. Вони опікуються тваринами та піклуються про їхню соціалізацію. Цей процес непростий, адже вимагає чимало зусиль і часу.

Для цього зокрема небайдужі містяни та працівники Пункту перетримки своїми силами побудували спеціальний майданчик для фізичного розвитку тварин. Щоб ним користуватися, треба пройти інструктаж.

poltavska-khvilia_xcwi/7ULlphg4R.jpeg

24 липня кінологиня проведе тренінг для волонтерів, які приходять вигулювати собак, і звичайних містян. Ельвіра Попова детально розкаже і покаже, як користуватися майданчиком, щоб не нашкодити тварині.

poltavska-khvilia_xcwi/-OZXt2g4g.jpeg

До слова, погуляти з собаками з Пункту перетримки може кожен. Для цього необхідно прийти за адресою: вулиця Нижньомлинська, 33а. Кожна тварина тут має кличку, а на буді приклеєні наліпки різних кольорів: червоні, жовті або зелені, які означають ступінь агресивності собаки. Всі тварини вакциновані від сказу.

Невдовзі тут також має з'явитися маленький вольєр, у якому наймолодші волонтери зможуть бавитися з цуценятами та кошенятами.

Більше про діяльність Пункту перетримки тварин у Полтаві можна дізнатися на фейсбук-сторінці КАТП-1628.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар